Klęska siatkarek Chemika Police na inaugurację Ligi Mistrzyń

Siatkarki Chemika Police przegrały w Koszalinie z drużyną C.S.M Bukareszt 1:3 w spotkaniu 1. kolejki grupy A Ligi Mistrzyń. We wcześniejszym meczu tej grupy Dynamo Moskwa uległo 1:3 Fenerbahce SK Stambuł.

Rumuńska drużyna debiutuje w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, ale od pierwszych akcji zaprezentowała swoją moc. Zespół gości, mający w składzie byłe i obecne reprezentantki kilku krajów (m.in. zawodniczki z Japonii), pewnie wygrał dwa pierwsze sety (19:25, 16:25).

Trzeciego seta pewnie wygrały mistrzynie Polski. Dzięki świetnym zagrywkom brązowej medalistki mistrzostw Europy juniorek Magdaleny Stysiak (zdobyła w meczu 22 punkty) i atakom Natalii Mędrzyk policzanki prowadziły 6:0 i spokojnie powiększyły przewagę. Jednak w czwartym secie nie udało się odwrócić losów meczu. Chemik przegrywał 19:23 i doprowadził do stanu 22:23. Dwie ostatnie akcje padły jednak łupem drużyny ze stolicy Rumunii. MVP: Kanami Tashiro.

W innym meczu pierwszej kolejki grupy E siatkarki Dynamo Moskwa przegrały z Fenerbahce SK Stambuł 1:3 (17:25, 25:17, 18:25, 11:25). Mistrzynie Polski najbliższy mecz rozegrają 19 grudnia w Stambule. Kolejne spotkania zostaną rozegrane już w 2019 roku.

Chemik Police – C.S.M Bukareszt 1:3 (19:25, 16:25, 25:16, 22:25)

Chemik: Bianka Busa, Iga Chojnacka, Magdalena Stysiak, Martyna Grajber, Chiaka Ogbogu, Sladjana Mirkovic – Aleksandra Krzos (libero) oraz Agnieszka Bednarek, Marlena Pleśnierowicz, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Anna Grejman.
CSM: Nicole Koolhaas, Adina Salaoru, Nadia Kodola, Irina Truszkina, Kanami Tatshiro, Maret Balkenstein-Grothues – Kotoe Inoue (libero) oraz Alexandra Sobo, Adelina Budai-Ungureanu, Ioana Alu.