30 kg różnicy bez znaczenia. Hunter znokautował Ustinova

Sporty walki

Michael Hunter pokonał przed czasem Alexandra Ustinova w walce poprzedzającej główne wydarzenie w Monte Carlo. Amerykanin dwukrotnie posłał rywala na deski i ostatecznie wygrał w dziewiątej rundzie.

Hunter zaczynał od kategorii junior ciężkiej, w której doszedł nawet do pojedynku o mistrzostwo świata. W kwietniu 2017 roku zmierzył się z Oleksandrem Usykiem i choć przegrał jednogłośnie na punkty, to pozostawił za sobą niezłe wrażenie. Do ringu wrócił w tym roku, tyle że w nowej dywizji. "The Bounty" postanowił zwojować wagę ciężką, a do tej pory szło mu nieźle - wygrał trzy walki, z czego dwie przed czasem.

 

Czy walka z doświadczonym Ustinovem miała być najpoważniejszym testem? Na pewno pod względem przewagi kilogramów. Rosjanin wniósł na wagę 126,6 kg, podczas gdy Amerykanin "tylko" 97! Blisko 30 kg różnicy nie miało jednak znaczenia podczas gali w Monte Carlo.

 

Od początku Hunter miał wyraźną przewagę szybkościową. W ósmej rundzie rzucił Ustinova na deski po serii ciosów. Rosjanin, choć na chwiejnych nogach, ale przetrwał do końcowego gongu, ale po krótkiej przerwie było po wszystkim. W dziewiątym starciu Hunter trafił lewym sierpowym, a z narożnika Ustinova poleciał ręcznik. Sędzia przerwał walkę.

 

Skrót walki w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze