W niedzielę klub występujący w ekstraklasie siatkarzy poinformował, że Bartosz Górski złożył rezygnację z funkcji prezesa Asseco Resovia Rzeszów. Jak podano w krótkim komunikacie, Górski złożył rezygnację w sobotę, a na stanowisku pozostanie do końca listopada. - Bartoszowi Górskiemu dziękujemy za ogromne poświęcenie i lata wysiłku włożone w rozwój klubu oraz popularyzację siatkówki wśród podkarpackiej społeczności - podkreślono.

 

Następcą Górskiego ma być, według informacji Przeglądu Sportowego, Krzysztof Ignaczak. Jeśli się to potwierdzi, to popularny "Igła" wróciłby do rzeszowskiego klubu po dwóch latach. Ignaczak był zawodnikiem Resovii w latach 2007–2016 i tam zakończył sportową karierę. Później był między innymi ekspertem i komentatorem Polsatu Sport. Kibice siatkarscy "Igłę" pamiętają jednak przeede wszystkim z parkietu, gdzie zdobywał medale mistrzostw Polski i przez wiele lat grał w reprezentacji Polski.

 

Przed nowym prezesem rzeszowskiego klubu stoi trudne zadanie. Asseco Resovia ostatnich dwóch sezonach zawodziła w Pluslidze. Jeszcze gorzej jednak wiedzie jej się w tym sezonie - rozgrywki krajowe zaczęła od siedmiu porażek. W piątek przegrała u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3. Po dziewięciu kolejkach ma na koncie sześć punktów i tylko jedno zwycięstwo. W międzyczasie na pozycji szkoleniowca Andrzej Kowala zastąpił Rumun Gheorghe Cretu.

 

W poniedziałek drużyna ze stolicy Podkarpacia rozpocznie udział w klubowych mistrzostwach świata. Będzie to jej debiut w imprezie tej rangi - występ zapewniła jej otrzymana od organizatorów tzw. dzika karta. W grupie B, która rozgrywać będzie swoje mecze właśnie w Rzeszowie, podopieczni Cretu zmierzą się z włoskim Trentino Volley, irańskim Khatamem Ardakan i brazylijską Sadą Cruzeiro.

 

Transmisje KMŚ na sportowych antenach Polsatu.