Na dystansie trzykrotnie dłuższym w gr. B druga była Magdalena Czyszczoń, a ósma Karolina Bosiek, która w sobotę zanotowała bardzo dobry występ, zajmując drugie miejsce w biegu ze startu wspólnego. Na 5000 m także w gr. B Patryk Wójcik zajął 14. lokatę. Tuż przed nim znalazł się startujący w reprezentacji Czech Sebastian Druszkiewicz - dwukrotny polski olimpijczyk (Vancouver 2010 i Soczi 2014).

 

W sprincie drużynowym biało-czerwoni - w składzie: Artur Nogal, Michalski i Kłosiński - zajęli ósme miejsce, ostatnie wśród ekip, które ukończyły rywalizację (dwie zostały zdyskwalifikowane).

 

W dniach 7-9 grudnia światowa czołówka rywalizować będzie o pucharowe punkty w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Wyniki niedzielnych konkurencji PŚ:

 

Kobiety

 

1000 m, grupa A

 

1. Nao Kodaira (Japonia) 1.17,318
2. Brittany Bowe (USA) 1.17,656
3. Vanessa Herzog (Austria) 1.17,779
...
7. Natalia Czerwonka (Polska) 1.18,373

 

3000 m, grupa A

 

1. Isabelle Weidemann (Kanada) 4.10,185
2. Martina Sablikova (Czechy) 4.13,005
3. Francesca Lollobrigida (Włochy) 4.13,472

3000 m, grupa B

1. Nikola Zdrahalova (Czechy) 4.17,034
2. Magdalena Czyszczoń (Polska) 4.18,011
...
8. Karolina Bosiek (Polska) 4.21,855

 

sprint drużynowy

 

1. Holandia 1.32,100
2. Włochy 1.32,120
3. Kanada 1.32,810

 

Mężczyźni

 

1000 m, grupa A

 

1. Kjeld Nuis (Holandia) 1.10,453
2. Kai Verbij (Holandia) 1.10,722
3. Thomas Krol (Holandia) 1.10,916
...
15. Piotr Michalski (Polska) 1.13,000

 

1000 m, grupa B

 

1. Takuro Oda (Japonia) 1.11,432
...
13. Zbigniew Bródka (Polska) 1.12,718
17. Sebastian Kłosiński (Polska) 1.12,826

 

5000 m, grupa A

 

1. Bart Swings (Belgia) 6.34,857
2. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 6.36,865
3. Patrick Roest (Holandia) 6.37,327

 

5000 m, grupa B

 

1. Seitaro Ichinohe (Japonia) 6.28,361
...

14. Patryk Wójcik (Polska) 6.48,607

 

sprint drużynowy

 

1. Rosja 1.23,540
2. Holandia 1.23,640
3. Kanada 1.24,230
...
8. Polska 1.27,490
(Artur Nogal, Piotr Michalski, Sebastian Kłosiński)