Kolejny mecz Stoczni Szczecin zagrożony?!

Siatkówka

Sytuacja Stoczni Szczecin staje się coraz dramatyczniejsza. Klub uspokaja fanów, jednak przed każdym kolejnym spotkaniem trwa dyskusja, czy zawodnicy dostaną wypłaty. Czy miarka się przebrała? Radio Szczecin donosi, że czwartkowy mecz z Treflem Gdańsk stoi pod znakiem zapytania.

Spotkanie z Treflem może być bardzo symboliczne. Podczas kolejki inaugurującej sezon Stocznia z Bartoszem Kurkiem i Matejem Kazijskim miała rozpocząć marsz ku czołówce PlusLigi. 14 października w Szczecinie jednak nie udało się zagrać z zespołem z Gdańska ze względu na problemy z oświetleniem hali. Spotkanie zostało przełożone. Nową datą był właśnie 28 listopada, czyli najbliższy czwartek.
 
Czyżby tym razem spotkanie miało zostać odwołane z innego powodu? Przed ostatnim starciem Stoczni wiele mówiło się o problemach finansowych klubu, który nie jest w stanie zapłacić pensji swoim siatkarzom. We włoskiej prasie pojawiły się doniesienia, że zawodnicy nie pojadą na wyjazdowe spotkanie z GKS do Katowic. Klub na Twitterze zapewnił jednak, że Kurek i spółka zagrają. Tak się stało - Stocznia w kiepskim stylu uległa jednak niżej notowanym rywalom 1:3, a na twarzach zawodników nie malowała się radość z gry...
 
Minęło kilka dni i prawdopodobnie sytuacja się nie zmieniła. "Próbowaliśmy się dowiedzieć, czy zaplanowany na czwartek mecz z Treflem Gdańsk odbędzie się. Trudno jednak o jednoznaczną odpowiedź, bo jak mówi osoba znająca dobrze sytuację w klubie, siatkarze stracili jakiekolwiek chęci do gry" - poinformowało Radio Szczecin.
 
Czy projekt Stoczni Szczecin runie z tak wielkim impetem, z jakim został stworzony? Niemal każdy zawodnik ma propozycję z innego klubu. Nie jest tajemnicą zainteresowanie europejskich gigantów Bartoszem Kurkiem, jednak włoskie media rozpisują się także o ofertach dla Nicholasa Hoaga (Siena lub Perugia), Mateja Kazijskiego (Siena), Łukasza Żygadły (ZAKSA) oraz nawet dyrektora klubu Radostina Stojczewa.
 
Wideo przedstawiające problemy z oświetleniem podczas pierwotnie zaplanowanego meczu Stocznia - Trefl w załączonym materiale.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze