Final Four PK jednak w Belfaście

Północnoirlandzki Belfast będzie 11-13 stycznia gospodarzem turnieju Final Four hokejowego Pucharu Kontynentalnego, w którym wystąpi wicemistrz Polski Tauron KH GKS Katowice. Decyzję w sprawie lokalizacji FF ogłosiła w środę Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF).

Można powiedzieć, że katowiczanie wracają do szczęśliwego dla siebie miejsca. To właśnie w Belfaście w listopadzie wywalczyli awans do Final Four, zajmując drugie miejsce w turnieju trzeciej rundy.

Wicemistrzowie Polski zaczęli zawody od wygranej z mistrzem Włoch Ritten Sport 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), potem przegrali z chorwackim Medvescakiem Zagrzeb 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) i na koniec pokonali zespół Belfast Giants 4:2 (0:1, 2:1, 2:0), co dało im drugie miejsce i awans.

Z drugiego turnieju półfinałowego awansowały kazachski Arłan Kokczetaw oraz białoruski HK Homel.

Zwycięzca styczniowych zawodów zapewni sobie prawo gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Prowadzeni przez kanadyjskiego trenera Toma Coolena katowiczanie są liderem tabeli ekstraligi.