Fogiel z Paryża: Dlaczego Mbappe grał słabiej z Liverpoolem?

Piłka nożna

Na pewno wielu telewidzów Polsatu Sport Premium nie było zachwyconych postawa Mbappe podczas wczorajszego meczu PSG z Liverpoolem. Również fachowcy nie przyznali mu zbyt wysokich za swój występ. Jednak bohater „Trójkolorowych" podczas ostatnich mistrzostw świata miał powody do słabszej niż zwykle postawy. Odczuwał mocne bóle w prawym ramieniu, ale za wszelką cenę chciał wystąpić w hicie na Parc des Princes.

Znając jego regularne zaangażowanie w grę, można mu wybaczyć słabsza niż zwykle postawę. Pamiętajmy, że miał on swój udział przy pierwszej bramce paryżan zdobytej przez Bernata.

Wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy go w najbliższych meczach PSG, bo młoda gwiazda francuskiego futbolu podjęła decyzje, aby wyleczyć wciąż bolące ramię. 

- Chciałem zagrać za wszelką cenę z Liverpoolem. Teraz muszę porozmawiać ze sztabem medycznym klubu, ile czasu potrwa rehabilitacja. Mamy napięty terminarz, to fakt, jednak zdrowie jest ważniejsze i nie mogę pogorszyć stanu mojego ramienia - twierdzi zaniepokojony Kylian

W niedziele PSG jedzie do Bordeaux I jest prawie pewne ze wystąpi bez swojej młodej gwiazdy. Z kompletem punktów po czternastu kolejkach mijałoby się z celem nadwyrężać tak młody organizm. Wszystko wskazuje więc, że Mbappe zagra dopiero w arcyważnym meczu z Czerwona Gwiazda w Belgradzie 11 grudnia, bo od tego meczu wiele będzie zależeć od przyszłości PSG w Lidze Mistrzów, a ta jest nieukrywanym celem numer jeden nad Sekwaną.

Przypomnijmy, że kontuzji ręki piłkarz z Bondy nabawił się w meczu z Urugwajem. Jego zderzenie z bramkarzem rywali na Stade de France wyglądało wyjątkowo groźnie, a konsekwencje urazu mogłyby być bardziej poważne.

Oczekując na lepszą dyspozycję paryskiego napastnika, już 3 grudnia podczas gali w prestiżowym pałacu Grand Palais usytuowanym między placem Invalides a Polami Elizejskimi, poznamy zdobywcę Złotej Piłki France Football 2018. Sympatycy futbolu we Francji są przekonani, że na podium nie zabraknie Trójkolorowych". Zza kulisowych spekulacji wynika, że to właśnie Mbappe jest jednym z głównych pretendentów do pożądanego przez piłkarzy na całym świecie trofeum. Dla piłkarza PSG to byłby również piękna prezent urodzinowy, ponieważ 20 grudnia będzie obchodził dwudzieste urodziny.

Tadeusz Fogiel, MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie