Kołtoń: Klopp zaatakował Marciniaka. Jego argument to absurd

Piłka nożna

Liverpool przegrał niezwykle ważne spotkanie z Paris Saint-Germain 1:2 i oddalił się od fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Jurgen Klopp był wściekły po meczu i mnóstwo czasu poświęcił pracy arbitra Szymon Marciniaka. Jego zdaniem sędzia nie poradził sobie z rangą spotkania. Atak Niemca postanowił skomentować Roman Kołtoń na kanale Prawda Futbolu.

Marciniak nieoczekiwanie wyrósł na jedną z najbardziej widocznych postaci hitu Paris Saint-Germain - Liverpool. Polski sędzia podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, które zaważyły na końcowym rozstrzygnięciu. Największym przeciwnikiem pracy Polaka był rozwścieczony Klopp. Jego Liverpool po porażce jest w trudnej sytuacji i o awans do fazy pucharowej musi powalczyć w ostatnim spotkaniu z Napoli.
 
- Sędzia musi być lepiej przygotowany do tego typu spotkań. Ten nie wyglądał na przygotowanego. Rywal strzelił więcej goli od nas i to była przyczyna naszej porażki, jednak nie zamierzam być pobłażliwy. W drugiej połowie gra była przerywana 500 tysięcy razy. On cały czas myślał, że robi właściwie. Rywal był sprytny, a arbiter na to pozwalał. Faul Verrattiego? To była czerwona kartka - komentował spotkanie wściekły Niemiec.
 
Marciniaka w obronę wziął Kołtoń, który twierdził, że spotkania takiej rangi rządzą się swoimi prawami. Sędzia ma mieć kontrolę nad meczem od początku do końca.
 
- To klasyczna obrona przez atak. Przy całej krytyce, która spłynęła na Marciniaka mówię wam: to naprawdę trudna praca. Czy Marciniak powinien widzieć lepiej w tych sytuacjach? Powinien i... nie powinien! Ma asystentów do pomocy. To było cwaniactwo piłkarzy, ich świetna technika i wielka stawka spotkania. To nie jest tak, że Marciniak nie stara się wyciągnąć wniosków. Czy powinna być kartka dla Verrattiego? Ja dałbym pomarańczową. Klopp wyciąga "500 tysięcy przerywań", kiedy to absurd. Polski sędzia starał się puszczać akcje z duchem gry - skomentował Kołtoń w odcinku Prawdy Futbolu.
 
Cały odcinek Prawdy Futbolu poświęcony meczowi PSG - Liverpool pod TYM LINKIEM.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze