Liga Mistrzów: Wielki triumf PSG! Liverpool pod ścianą

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów doszło do szlagierowego starcia pomiędzy Paris Saint Germain i Liverpoolem. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1 i przybliżyli się znacznie do awansu do 1/8 finału tych rozgrywek. Porażka The Reds sprawia, że osunęli się w tabeli grupy C na trzecie miejsce.

Sytuacja przed tym meczem była bardzo ciekawa, ponieważ liderem tabeli byli Liverpool z takim samym dorobkiem, sześciu punktów, co drugie Napoli. Trzecie w klasyfikacji było PSG z pięcioma oczkami, natomiast na czwartej lokacie plasowali się piłkarze Crveny Zvezdy Belgrad z dorobkiem czterech punktów. To powodowało, że każda z tych ekipa miała jeszcze realne szanse na wyjście z grupy, a bezpośrednia konfrontacja na Parc des Princes miała przybliżyć jednych bądź drugich do realizacji tego celu na kolejkę przed końcem zmagań w grupie C.

Pierwsza połowa stała pod znakiem dużej dominacji PSG, które objęło prowadzenie jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa. Autorem trafienia został Juan Bernat, który znakomicie odnalazł się w polu karnym i strzałem przy krótkim słupku umieścił piłkę w siatce.

W 31. minucie dał znać o sobie tercet Neymar - Kylian Mbappe - Edinson Cavani. Ten pierwszy zagrał w pole karne do 19-letniego Francuza, który podał wzdłuż bramki do Urugwajczyka. W ostatniej chwili napastnika gospodarzy uprzedził jednak Alisson Becker. Co ciekawe, sześć minut później ów trio przeprowadziło identyczną akcję - z tą różnicą, że z dobitką nadszedł reprezentant Canarinhos, który podwyższył rezultat na 2:0.

Gdy wydawało się, że podopieczni Thomasa Tuchela zejdą do szatni na przerwę ze spokojnym prowadzeniem, jeszcze przed ostatnim gwizdkiem Szymona Marciniaka indywidualną akcją popisał się Mane, który został faulowany w polu karnym rywala. Polski arbiter pierwotnie wskazał na rzut rożny, ale po konsultacji ze swoimi asystentami zmienił decyzję i wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał James Milner, dając nadzieję The Reds na korzystny rezultat w drugiej połowie.

W pierwszych dwudziestu minutach drugiej połowy lepsze wrażenie sprawiali liverpoolczycy, którzy próbowali stosować wysoki pressing. Reakcja Tuchela była natychmiastowa, ponieważ zdecydował się na podwójną zmianę. Z boiska zszedł m.in. Cavani, którego zmienił Dani Alves.

W 70. minucie PSG mogło znacznie zbliżyć się do końcowego triumfu, ale fenomenalnie strzał głową Marquinhosa wybronił Alisson.

Im bliżej końca tego meczu, tym bardziej PSG ograniczało się do gry defensywnej i kontrataku. To niekoniecznie podobało się kibicom na Parc des Princes, zwłaszcza w momencie kiedy z boiska zszedł Mbappe, którego zmienił Adrien Rabiot. To był wyraźny sygnał dla Liverpoolu, że przeciwnik nastawia się wyłącznie na obronę rezultatu.

W samej końcówce piłkarzom Liverpoolu nieco puściły nerwy, w konsekwencji kilka żółtych kartek. Mimo ambitnych prób, podopieczni Jurgena Kloppa nie byli w stanie doprowadzić do remisu i musieli pogodzić się z porażką, która stawia pod dużym znakiem zapytania ich awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Paris Saint Germain - Liverpool FC 2:1 (2:1)
Bramki: Bernat 13, Neymar 37 - Milner 45+1 (k)

PSG: Gianluigi Buffon - Juan Bernat, Persnel Kimpembe, Thiago Silva, Thilo Kehrer - Marquinhos, Marco Verratti - Angel Di Maria (65. Dani Alves), Neymar, Kylian Mbappe (85. Adrien Rabiot) - Edinson Cavani (65. Eric Maxim Choupo-Moting)

Liverpool: Alisson Becker - Andy Robertson, Virgil Van Dijk, Dejan Lovren, Joe Gomez - Georginio Wijnaldum (66. Naby Keita), Jordan Henderson, James Milner (77. Xerdan Shaqiri) - Sadio Mane, Roberto Firminio (71. Daniel Sturridge), Mohamed Salah

Żółte kartki: Verratti, Neymar - Wijnaldum, Gomez, Sturridge, Van Dijk, Robertson, Keita

Relacja zakończona

Koniec meczu! PSG wygrywa z Liverpoolem 2:1 i jest bardzo blisko wyjścia z grupy!

Kolejne żółte kartki. Odpowiednio dla Neymara i Keity.

I kolejna żółta kartka. Tym razem dla Robertsona.

Dobry strzał Neymara z wolnego, ale jeszcze lepiej broni Alisson.

Żółta kartka dla Van Dijka.

Szymon Marciniak dolicza aż pięć minut! Tu się jeszcze może wiele wydarzyć!

Coraz mniej czasu do końca tego meczu. Czy Liverpool niczym w pierwszej połowie strzeli gola na samym finiszu?

Wcześniej żółta kartka dla Sturridge'a za faul taktyczny przy kontrze PSG.

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Z boiska schodzi właśnie Mbappe, a pojawia się Rabiot.

Rzut rożny dla The Reds i szybka kontra PSG, po której Mbappe wbiegł w pole karne, ale jego strzał obok bramki.

Neymar wpada w pole karne i upada na murawę, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

Shaqiri za Milnera w Liverpoolu.

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy Liverpool zdoła doprowadzić do remisu?

I jeszcze jedna roszada. Daniel Sturridge za Firminio.

Fenomenalna interwencja Alissona! Dośrodkowanie w pole karne i najwyżej do piłki wyskoczył Marquinhos, ale nie dał rady pokonać golkipera Liverpoolu.

Zmiana także w The Reds. Keita za Wijnalduma.

Podwójna zmiana w ekipie PSG. Dani Alves za Di Marię oraz Choupo-Moting za Cavaniego.

W drugiej połowie póki co lepsze wrażenie sprawia Liverpool.

Szansa dla gości. Dośrodkowanie w pole karne na głowę Firminio, ale strzał Brazylijczyka niecelny.

The Reds znowu próbują stosować wysoki pressing.

Próba Neymara, ale prosto w mur.

Rzut wolny dla PSG blisko pola karnego The Reds.

Piłka w siatce Liverpoolu.... ale na spalonym Marquinhos.

Oba zespoły bez zmian.

Rozpoczęła się druga połowa!

I koniec pierwszej połowy! Do przerwy PSG prowadzi z Liverpoolem 2:1. Goście przebudzili się w samej końcówce, a to zwiastuje olbrzymie emocje w drugiej połowie! Wracamy za kwadrans.

Goool!!! Milner wykorzystuje rzut karny! Liverpool wraca do gry!

Rzut karny dla Liverpoolu! Marciniak pierwotnie wskazał na rzut wolny, ale zmienił decyzję po konsultacji i mamy jednastkę za faul na Mane!

Końcówka pierwszej połowy. Liverpool póki co stłamszony przez gospodarzy.

Oto gol PSG na 1:0.

PSG - Liverpool 1:0. Gol Bernata

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

Goool!!! Kopia sytuacji z 31. minuty! Znowu podanie Neymara do Mbappe, który będąc w polu karnym zagrał wzdłuż bramki do Cavaniego, który przegrywa pojedynek z Alissonem. Tym razem z dobitką nadszedł Neymar, który podwyższa rezultat na 2:0.

Kilkadziesiąt sekund później... znów faul na Neymarze.

I kolejna żółta kartka, dla Joe Gomeza za faul na Neymarze.

Ależ blisko zdobycia bramki przez PSG! Mbappe dostał podanie w pole karne od Neymara i zagrał wzdłuż bramki do nadbiegającego Cavaniego, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez Alissona.

Piłka w polu karnym PSG, ale zabrakło strzału.

Ostre wejście Verrattiego w nogi Joe Gomeza i żółta kartka dla niego.

Na trybunach także Mick Jagger.

Liverpool stosuje wysoki pressing.

Żółta kartka za faul dla Wijnalduma.

Szymon Marciniak uciął sobie pogawędkę z Tuchelem, ostrzegając go, że następnym razem wyślę go na trybuny.

Goool!!! Paryżanie lepiej rozpoczęli to spotkanie i obejmują prowadzenie jeszcze przed upływem kwadransa. Autorem trafienia Juan Bernat, który znalazł się z piłką w polu karnym i strzałem po krótkim słupku umieszcza futbolówkę w siatce.

Na trybunach Parc des Princes m.in. Leonardo Di Caprio.

Przerwa w grze. W starciu z Milnerem ucierpiał Di Maria, który leży na murawie.

Groźny strzał Di Marii zza pola karnego, ale świetnie broni Alisson! Rzut rożny.

Przed chwilą rzut rożny dla Liverpoolu, ale bez konsekwencji dla gospodarzy.

Paryżanie od początku chcą przejąć inicjatywę w tym spotkaniu! Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Mbappe.

Zaczynamy!

Szymon Marciniak już wyprowadza oba kluby na murawę!

Zakończyły się już dwa mecze. Atletico Madryt pokonało AS Monaco 2:0, natomiast Lokomotiv w takich samych rozmiarach poradził sobie z Galatasaray.

A może ci dwaj panowie wystąpią w roli głównej?

Czy to będzie mecz tych dwóch panów?

O godz. 19:00 rozpoczęły się dwa spotkania w Champions League. Atletico Madryt - AS Monaco oraz Lokomotiv Moskwa - Galatasaray. Miło poinformować, że bramkę dla Rosjan zdobył Grzegorz Krychowiak.

Liga Mistrzów: Premierowy gol Krychowiaka! Uderzył bez zastanowienia (WIDEO)

W pierwszym środowym spotkaniu Ligi Mistrzów Lokomotiw Moskwa przed własną publicznością zmierzył się z Galatasaray. Mistrzów Rosji na prowadzenie wyprowadził Grzegorz Krychowiak, który tuż przed przerwą pokonał Fernando Muslerę. Piłka po jego strzale otarła się jeszcze o interweniującego obrońcę. To pierwszy gol reprezentanta Polski w Champions League.

Sytuacja w grupie C jest arcyciekawa. Na prowadzeniu znajduje się Liverpool z sześcioma punktami. Tyle samo ma drugie Napoli, a za tą dwójką plasuje się PSG z pięcioma oczkami. Szansę na wyjście z grupy ma nawet czwarta Crvena zvezda, która w poprzedniej kolejce nieoczekiwanie pokonała u siebie The Reds i w swoim dorobku posiada cztery punkty. Do zakończenia zmagań w fazie grupowej została już tylko jedna seria gier, oprócz tej dzisiejszej.

A to skład gości.

Oto wyjściowa jedenastka gospodarzy.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Polak, Szymon Marciniak.

Witamy w relacji meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint Germain oraz Liverpool FC. W pierwszym starciu obu drużyn ekipa The Reds wygrała 3:2. Początek rywalizacji o godz. 21:00.