Gol Kownackiego dał awans Sampdorii w Pucharze Włoch!

Dawid Kownacki strzelił gola w meczu 1/16 finału Pucharu Włoch. Dzięki temu trafieniu jego Sampdoria wygrała ze Spal 2:1 i awansowała do kolejnej rundy. Na boisku oglądaliśmy aż czterech Polaków.

Kownacki od początku sezonu nie cieszy się zaufaniem trenera Marco Giampaolo. Do wtorkowego spotkania rozegrał zaledwie 11 spotkań, głównie wchodząc z ławki. W czasie 214 minut spędzonych na boisku strzelił jednego gola. Mecz ze Spal zaczął w wyjściowym składzie, podobnie jak inny Polak w "Sampie", Bartosz Bereszyński. Od pierwszej minuty oglądaliśmy także Thiago Cionka reprezentującego barwy Spal.

Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Ferrary. W 34. minucie wynik otworzył Sergio Floccari. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Gregoire Defrel. W drugiej połowie boisko opuścił Bereszyński. Ostatniego gola w tym spotkaniu oglądaliśmy w 82. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się, po raz drugi w tym sezonie Kownacki. Po chwili na boisku pojawił się Karol Linetty. Sampdoria awansowała do 1/8 finału Pucharu Włoch. Ekipa Cionka pożegnała się z rozgrywkami.

Sampdoria - Spal 2:1 (1:1)

BramkiDefrel 45+1, Kownacki 82 - Floccari 34

Sampdoria: Rafael - Bereszyński (Rolando 71'), Colley, Ferrari, Sala - PraetVieira (Linetty 84'), JanktoSaponara (Capari 89') - Kownacki, Defrel

Spal: Milinkovic-Savic - CionekBonifaziDjourou, Costa - DickmanValoti (Kurtic 71'), Valdifiori (Viviani 87'), Luiz - PaloschiFloccari (Moncini 78')

Żółte kartki: CionekViviani