UFC 231: Jędrzejczyk dołączy do piątki wspaniałych? (ZDJĘCIA)

Sporty walki
UFC 231: Jędrzejczyk dołączy do piątki wspaniałych?
Galeria zdjęć (6)

Joanna Jędrzejczyk w najbliższy weekend może jako pierwsza kobieta w UFC sięgnąć po pas drugiej kategorii wagowej. Co więcej, takim osiągnięciem może pochwalić się zaledwie pięciu mężczyzn w 25-letniej historii amerykańskiej organizacji. Kto miał już okazję święcić podobne triumfy?

Pierwsze wydarzenia UFC amerykańskiej organizacji nie uwzględniały kategorii wagowych. Z czasem zaczęło ich przybywać. Od gali UFC 12 w 1997 były dwie dywizje - ciężka oraz lekka, następnie pojawiły się średnia i kogucia.

 

W 2000 roku przy udziale Komisji Stanu New Jersey (ang. New Jersey State Athletic Control Board) ustalono obowiązujące zasady dla wszystkich organizacji MMA. Nowe regulacje zostały wprowadzone do UFC w 2001 roku, dokładnie od gali UFC 31. Od tamtego momentu walki odbywały się w pięciu kategoriach - lekkiej, półśredniej, średniej, półciężkiej oraz ciężkiej.

 

Obecnie pojedynki toczone są w dwunastu dywizjach wagowych - ośmiu męskich i czterech kobiecych. W 25-letniej historii UFC po pasy mistrzowskie sięgało już 94 zawodników, ale tylko pięciu z nich udało się sięgnąć tytułu dwóch, różnych dywizji wagowych. Do kogo może dołączyć już w najbliższy weekend Joanna Jędrzejczyk?

 

Zobaczcie naszą galerię i poznajcie mistrzów dwóch dywizji wagowych organizacji UFC!

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze