Juventus był w tarapatach, ale wygrał w hicie z Interem!

Przez długie fragmenty meczu Juventusu z Interem to goście sprawiali wiele kłopotów Wojciechowi Szczęsnemu, jednak polski golkiper szczęśliwie zachował czyste konto. Stara Dama triumfowała 1:0 po golu Mario Mandzukicia.

Niezwykle intensywna pierwsza połowa nie przyniosła żadnej bramki. Bliżej prowadzenia był Inter, który na przestrzeni kilkudziesięciu sekund stworzył dwie znakomite okazje do pokonania Szczęsnego. Po świetnej kombinacji w słupek z najbliższej odległości trafił Roberto Gagliardini, a chwilę później Mauro Icardi zderzył się z Ivanem Perisiciem.

Inter był blisko gola, jednak druga połowa znowu należała do wyrachowanego lidera Serie A. W 66. minucie Starą Damę na prowadzenie wyprowadził Mario Mandzukic. Chorwat dał gospodarzom upragnione prowadzenie po dośrodkowaniu Joao Cancelo.

Juventus jest w tym sezonie niemal bezbłędny: stracił punkty tylko raz. To była już czternasta wiktoria mistrza Italii w tym sezonie i pozostaje on zdecydowanym liderem z jedenastoma punktami przewagi.

JUVENTUS - INTER MEDIOLAN 1:0 (0:0)

Bramka: Mandzukic 66'

JUVENTUS: Szczęsny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Cancelo; Bentancur, Pjanic (Can 82'); Matuidi, Dybala (D. Costa 72'), C. Ronaldo; Mandzukić

INTER: Handanovic; Vrsaljko, Skriniar, Miranda, Asamoah; Gagliardini (K. Balde 69'), Brozovic, J. Mario (L. Martinez 77'); Politano (Valero 58'), Icardi, Perisić.

Żółte kartki: Pjanic, Bentancur - Perisic, Brozovic, Valero.