Kiedy Kurek zadebiutuje w ONICO Warszawa?

Siatkówka
Kiedy Kurek zadebiutuje w ONICO Warszawa?
fot. PAP

Najlepszy siatkarz mistrzostw świata Bartosz Kurek w czwartek został zawodnikiem ONICO Warszawa. Przez ostatni tydzień 30-letni zawodnik trenował z Treflem Gdańsk, piątkowym rywalem klubu ze stolicy. Były zawodnik Stoczni Szczecin pojawi się na meczu, jednak tylko w roli widza. Kiedy zadebiutuje w barwach ONICO?

Kurek dołaczył do ONICO jako wolny zawodnik po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią Szczecin. Kibice już wyczekują debiutu mistrza świata w warszawskim zespole. Na pewno nie nastąpi to w piątek podczas wyjazdowego meczu z Treflem. 30-letni siatkarz będzie w Ergo Arenie, ale tylko w roli kibica swojej drużyny. Ponadto, przed meczem będzie możliwość uzyskania autografu od MVP mistrzostw świata, który z miejsca staje się największą gwiazdą zespołu Stephane'a Antigi.

Jak udało się nam ustalić, pierwszy mecz Kurka w barwach nowej drużyny nastąpi w przyszłym tygodniu. W środę 12 grudnia, na warszawskim Torwarze ONICO podejmie Indykpol AZS Olsztyn. Po ogłoszeniu transferu, zainteresowanie spotkaniem wśród kibiców znacząco wzrosło. Na stronie odpowiedzialnej za sprzedaż biletów na mecze warszawskiej drużny, przebywało jednocześnie nawet 1500 użytkowników. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że środowe starcie obejrzy komplet widzów.

ONICO jest w pełni świadome potencjału marketingowego swojego nowego zawodnika. Na oficjalnej stronie klubowej można już nabyć koszulki meczowe Kurka, jest również opcja z autografem gwiazdy. 

 

Warszawski zespół zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. Na koncie ma sześć zwycięstw i cztery porażki i jeden mecz więcej rozegrany od większości zespołów w czołówce. Działacze i sponsorzy ONICO mają duże ambicje. Już w poprzednim sezonie zespół radził sobie bardzo dobrze, był nawet liderem tabeli. Ostatecznie jednak, na finiszu sezonu zasadniczego wypadł z pierwszej szóstki, premiowanej grą o medale. Posadą za tę porażkę zapłacił dyrektor sportowy klubu - Paweł Zagumny, którego zastąpił jego kolega z reprezentacji Piotr Gacek. 

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie