Angielski tabloid "The Sun" dotarł do nagrania z monitoringu jednego z londyńskich lokali. Na video z kamer przemysłowych możemy zobaczyć, jak bawią się piłkarze Arsenalu.

Do imprezy miało dojść kilka dni przed startem sezonu. Na głośnym spotkaniu bawiły się największe gwiazdy "Kanonierów". W klubie pojawili się Mesut Ozil, Alexandre Lacazette, Pierre-Emerick AubameyangSead KolasinacHernikh MkhitaryanShkodran Mustafi, a także młody Matteo Guendouzi. Na zdjęciach, które opublikował "The Sun" panowie siedzą wspólnie w loży VIP, na stole widać butelki wódki, sziszę, a także baloniki z nielegalnym gazem rozweselającym.

Na filmie zarejestrowanym przez monitoring widać jak zawodnicy zaciągają się niebezpieczną substancją. Jedynym biernym uczestnikiem imprezy był Mkhitaryan. Armeńczyk przygląda się wybrykom kolegów i jedynie zajada się czipsami.

Jak w takich przypadkach bywa, gazeta dostała informację od kelnerów pracujących w lokalu. Na rachunku gwiazd "The Gunners" widnieją alkohole za dwa i pół tysiąca funtów każdy, najdroższa wódka, szampan, koniak oraz whisky dostępne w lokalu. Tylko na trunki panowie piłkarze wydali 10 tysięcy funtów (ok. 50 tys. zł). Na przedsezonową integrację zawodników zostało zaproszonych 17 pięknych kobiet. The Sun pisze o tych kobietach, "panie do towarzystwa", za które trzeba zapłacić. Tamtej nocy piłkarze wydali na ten cel ponad 30 tysięcy funtów. Kilku z nich opuściło klub dopiero w godzinach porannych. Razem impreza kosztowała ich skromne 40 tysięcy funtów czyli ok. 200 tysięcy złotych! Za jeden wieczór. 

Klub z północnego Londynu spisuje się bardzo dobrze w obecnym sezonie. Podopieczni Unai'a Emery'ego nie przegrali od 20 spotkań, a co ważniejsze dla kibiców, pokonali odwiecznych rywali Tottenham 4:2. Dobra forma może być wynikiem udanej integracji kolegów z zespołu. Rzecznik Arsenal FC zapowiedział, że zawodnicy zostaną wezwani do siedziby klubu w celu wyjaśnienia sytuacji. Nie wiadomo, czy poniosą konsekwencje.