Turniej charytatywny dla Golloba. Zagrają znani sportowcy

Żużel
Turniej charytatywny dla Golloba. Zagrają znani sportowcy
fot. Cyfrasport

Żużlowi przyjaciele Tomasza Golloba, a także znani polscy sportowcy spotkają się w Bydgoszczy 16 grudnia, by rozegrać piłkarski turniej charytatywny. Cały dochód z imprezy w hali Łuczniczka zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację mistrza świata z 2010 r.

Organizatorami wydarzenia pod nazwą „Gramy dla Tomka” są byli mechanicy najlepszego polskiego żużlowca, Janusz Borzeszkowski, Wojciech Malak i Rafał Lewicki. Pomysł zrodził się podczas przeglądania zdjęć, na których nie brakowało grającego w piłkę nożną Golloba.

 

- Podczas porządkowania folderów ze zdjęciami trafiłem na takie sprzed chyba dziesięciu lat, gdzie wraz z Wojciechem Malakiem, Januszem Borzeszkowskim i Tomkiem graliśmy w turnieju żużlowców i mechaników. Umieściłem fotografie na jednym z portali społecznościowych i w komentarzach pojawiały się pytania "kiedy gramy?". Pomyśleliśmy więc, że warto znów zagrać, ale trzeba to zrobić w jakimś celu, który dla nas był oczywisty. Sytuacja, w jakiej znalazł się Tomasz, obliguje nas, żeby zrobić coś dla niego. Tak zrodził się pomysł, a środowisko sportowe bardzo pozytywnie na niego zareagowało. Rzuciliśmy kamień, a potem posypała się lawina – wyjaśnił Lewicki.

 

Udział w turnieju zapowiedziało wielu zawodników żużlowej Ekstraligi, ale do akcji włączyli się także inni znani polscy sportowcy. Na parkiecie bydgoskiej hali Łuczniczka, 16 grudnia zobaczyć będzie można m.in. Bartosza Zmarzlika, Piotra Protasiewicza, Patryka Dudka, Jarosława Hampela, Grzegorza Zengotę, Artioma Lagutę, Krzysztofa Buczkowskiego, Janusza Kołodzieja, Bartosza Smektałę i wielu innych.

 

Turniej odbędzie się w godzinach 11-17, a formuła przewiduje występ 12 drużyn, w tym aż osiem reprezentujących kluby Ekstraligi. Będą także zespół gwiazd sportu, które do udziału zaprosił były piłkarz ręczny Sławomir Szmal, zespół dziennikarzy i drużyna bydgoskich mechaników. Uczestnicy zagrają w dwóch grupach, z których zostaną wyłonieni finaliści. Mecze grupowe toczyć się będą na zasadach futsalu, a więc z udziałem 4 graczy i bramkarza.

 

Zmagania piłkarskie to jednak nie jedyny element całego projektu. Odbywać się będą także aukcje i licytacje rozmaitych przedmiotów przekazanych przez samych sportowców. Część z nich można już znaleźć na jednym z internetowych serwisów aukcyjnych, inne będzie można nabyć w dniu imprezy.

 

Przedmioty przekazali m.in. mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, była już tenisistka Agnieszka Radwańska, bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny i piłkarz Dawid Kownacki, kierowcy rajdowi Jakub Przygoński, Jacek Czachor i Krzysztof Hołowczyc, były hokeista Mariusz Czerkawski. Na aukcje i licytacje trafiły także kaski, plastrony i kevlary przekazane przez żużlowców, koszulki od Polskiego Związku Piłki Nożnej i plastrony skoczków narciarskich od Polskiego Związku Narciarskiego.

 

W hali Łuczniczka będzie można spotkać się także z piłkarzami Sebastianem Milą i Jackiem Bąkiem, wioślarką Magdaleną Fularczyk-Kozłowską, młociarką Anitą Włodarczyk, a także byłymi żużlowcami Andrzejem Huszczą, Wojciechem Żabiałowiczem, Romanem Jankowskim, Krzysztofem Cegielskim i wieloma innymi. Przewidziano także wystawę sprzętu, na którym Tomasz Gollob startował i zdobywał medale oraz konkursy dla kibiców. Jak zapewniają organizatorzy sam Tomasz Gollob ma wielką ochotę osobiście zjawić się na turnieju.

 

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli Polski Związek Motorowy, PGE Ekstraliga, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Narciarski, a także Prezydent Miasta Bydgoszczy. Początek zaplanowano na godz. 11:00.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie