UFC 231: Jak Jędrzejczyk zdobyła pas mistrzowski? (WIDEO)

Sporty walki

W nocy z soboty na niedzielę Joanna Jędrzejczyk ma okazję przejść do historii UFC jako pierwsza kobieta, która zdobywała dwa pasy mistrzowskie różnych kategorii wagowych. Pas dywizji słomkowej wygrywała na UFC 185 w Dallas po zwycięstwie nad Carlą Esparzą, co organizacja postanowiła przypomnieć na swoim kanale tuż przed walką z Valentiną Shevchenko.

Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB) zdobyła pas mistrzowski wagi słomkowej podczas gali UFC 185 w Dallas 14 marca 2015 roku. Polka pokonała wówczas przed czasem Carlę Esparzę (13-6, 3 KO, 4 SUB). Sędzia przerwał walkę w drugiej rundzie. Olsztynianka trafiła niezwykle mocnym prawym i dokończyła dzieła zniszczenia efektowną serią ciosów w stójce.
 
Jędrzejczyk straciła pas 4 listopada 2017 roku w walce z Rose Namajunas, z którą przegrała także rewanżowe starcie.
 
Tym razem 31-latka ma okazję zdobyć pas kategorii muszej i przejść do historii jako pierwsza zawodniczka, która dzierżyła pasy w dwóch różnych dywizjach. Na jej drodze stanie Valentina Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB).
 

 

Transmisja gali UFC 231 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport! Studio wprowadzające do wydarzenia rozpoczynamy od godziny 3:00.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze