Zarząd PLS wyznaczył graniczną datę dla Stoczni

Siatkówka

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki opublikował oświadczenie na temat ostatnich wydarzeń wokół klubu Stocznia Szczecin. Działacze dziękują w nim innym zespołom PlusLigi za zrozumienie i wsparcie dla ekipy z Pomorza Zachodniego, ale też wyznaczają graniczną datę, do której będą czekać na uporządkowanie sytuacji. Jest nią 14 grudnia 2018. Do tego dnia zarząd Stoczni musi przedstawić "realistyczny plan naprawczy". Jeśli tak się nie stanie, rozpocznie się procedura wykluczenia klubu z rozgrywek.

Oto pełna treść oświadczenia, jakie opublikowano na stronie internetowej PlusLigi:

"Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki dziękuje klubom PlusLigi za solidarność i udowodnienie, że w naprawdę trudnych momentach potrafią być Jedną Drużyną. Jesteśmy zbudowani chęcią pomocy, jaką wspólnie zademonstrowaliśmy wobec trudnej sytuacji KPS Stoczni Szczecin. Ta pomoc zmobilizowała zarząd szczecińskiej spółki do podęcia decydujących działań, w celu uratowania dalszego istnienia zawodowej siatkówki w tym mieście. 

Szczególne pochwały należą się klubom z Bydgoszczy oraz Będzina, które zgodziły się na przełożenie najbliższych meczów ligowych z drużyną ze Szczecina. Taka postawa jest godna wielkiego szacunku!

Jednocześnie podkreślamy, że odłożenie w czasie decyzji zarządu PLS co do dalszej przyszłości KPS Stocznia Szczecin w zawodowej lidze miało na celu wykorzystanie wszystkich szans dla szczecińskiej drużyny, ale nie może być bezterminowe. 

Mając powyższe na uwadze Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki ustalił, że najpóźniej do 14 grudnia 2018 roku zarząd klubu przygotuje i wdroży realistyczny plan naprawczy.

Jeśli jednak to nie nastąpi i KPS Stocznia Szczecin nie będzie spełniać warunków grania w zawodowej lidze to rozpoczniemy procedurę wykluczenia klubu z rozgrywek sezonu 2018/2019". 

 

Tyle komunikat. Czasu działacze ze Szczecina nie mają zbyt wiele. Czy zdążą? Na pewno wszyscy im kibicują. 

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z prezes klubu Stocznia Szczecin Jakubem Markiewiczem z programu "#7Strefa"

B, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze