Finał GP w łyżwiarstwie figurowym: Kolejny triumf Chena

19-letni Amerykanin Nathan Chen wygrał w Vancouver rywalizację solistów w finałowych zawodach Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Mistrz świata powtórzył tym samym sukces sprzed roku.

Podobnie jak w poprzedniej edycji drugie miejsce zajął Japończyk Shoma Uno. Taka sama kolejność na dwóch najwyższych stopniach podium była podczas tegorocznych mistrzostw globu. Trzecią lokatę wywalczył zaś 17-letni Koreańczyk Junhwan Cha.

W programie krótkim zarówno Chen, jak i Uno zaliczyli błędy i Amerykanin miał zaledwie 1,32 pkt przewagi nad najgroźniejszym rywalem. W odniesieniu końcowego zwycięstwa nie przeszkodził mu upadek przy lądowaniu po poczwórnym lutzu podczas programu dowolnego. W końcowej klasyfikacji miał ponad siedem punktów przewagi nad Japończykiem.

- To wielki zaszczyt być na podium z tymi dwoma zawodnikami. Oni wiele dali łyżwiarstwu figurowemu i cieszę się, że mogę dzielić z nimi lodowisko. Jest jeszcze wiele rzeczy, których mogę się uczyć i które mogę poprawiać - zapewnił samokrytycznie triumfator.

W sobotę zapadną rozstrzygnięcia w pozostałych konkurencjach - solistek, par sportowych i par tanecznych.