Gole Milika i Zielińskiego! Polacy poprowadzili Napoli do zwycięstwa

Obowiązkiem goniącego Juventus zespołu Napoli był triumf przed własną publicznością nad przedostatnim w tabeli Frosinone Calcio. Wicelider Serie A nie zawiódł, a ojcami zwycięstwa zostali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Pierwszy strzelił gola na 1:0, drugi dołożył dwa trafienia. Napoli zwyciężyło 4:0.

Bardziej złośliwi mówili przed meczem, że Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik znaleźli się w składzie na spotkanie z Frosinone ze względu na... ważne starcie ich zespołu w środku tygodnia decydujące o ewentualnym awansie do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Być może trochę prawdy w tym jednak było: Carlo Ancelotti pozwolił odpocząć między innymi Jose Callejonowi, Fabianowi Ruizowi czy Driesowi Mertensowi.

Polacy na takie złośliwości odpowiedzieli jednak w najlepszy możliwy sposób. Wynik już w siódmej minucie otworzył Piotr Zieliński, który otrzymał piłkę na lewym skrzydle i popisał się niezwykle precyzyjnym strzałem lewą nogą. Dla pomocnika było to trzecie ligowe trafienie w tym sezonie.

Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Adam Ounas, a po wznowieniu popisał dał drugi z reprezentantów Polski. Milik zachował się znakomicie przy stałym fragmencie gry i zaatakował pierwszy słupek przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka zmieściła się pod poprzeczką. To nie był jednak koniec strzelania Polaków tego dnia: Milik ustalił wynik na dziesięć minut przed końcem, idealnie w tempo ruszając do płaskiego dośrodkowania Ghoulama. Dla naszego snajpera były to trafienia numer sześć i siedem w tym sezonie Serie A.

Napoli nie pozwoliło uciec Juventusowi, jednak wciąż traci do lidera aż osiem punktów.

SSC Napoli - Frosinone Calcio 4:0 (2:0)

Bramki: Zieliński 7', Ounas 40', Milik 68', 84'

Napoli: Meret - Hysaj, Koulibaly, Luperto, Ghoulam - Ounas (Younes 73'), Allan, Hamsik (Diawara 80'), Zieliński - Insigne (Rog 75'), Milik

Frosinone: Sportiello - Goldaniga, Ariaudo, Capuano - Zampano (Ghiglione 71'), Chibsah, Maiello (Soddimo 76'), Beghetto - Cassata, Campbell, Pinamonti (Ciano 60')

Żółte kartki: Zieliński - Cassata.