Łomaczenko - Pedraza. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Sporty walki
Łomaczenko - Pedraza. Transmisja w Polsacie Sport Extra
Materiały prasowe

Pojedynek Wasyl Łomaczenko (11-1, 9 KO) - Jose Pedrazą (25-1, 12 KO) będzie najważniejszym wydarzeniem gali w Madison Square Garden Theater. W walce unifikującej pasy w kategorii lekkiej spotkają się ukraiński mistrz federacji WBA i portorykański czempion WBO. Łomaczenko zakłada, że rywal nie będzie w stanie się mu przeciwstawić, Pedraza natomiast uważa, iż Ukraińca czeka najtrudniejsze starcie w karierze. Transmisja w Polsacie Sport Extra od 3.00 w nocy z soboty na niedzielę.

Loma, Matrix, Hi-Tech: wiele przydomków, jeden Łomaczenko.

 

"On jest jak Messi, Federer - to jeden z największych sportowców wszech czasów”, “Jak z nim wygrać? Może pozwolić na to, by nas obijał i liczyć na to, że straci koncentrację, że uda się go trafić?” - takie wypowiedzi dziennikarzy, trenerów i samych bokserów, to dla Wasyla Łomaczenki (11-1, 9 KO) codzienność. Najlepszy pięściarz bez podziału na kategorie wagowe, ktoś kogo trzeba oglądać, bo nie da się opisać, wraca na ring walką z mistrzem świata WBO, Jose Pedrazą (25-1, 12 KO).

 

- Dlaczego trzeba oglądać Łomaczenko? Bo tego, co on potrafi zrobić, nie zobaczycie nigdzie indziej. To nowa generacja. Łomaczenko jest niekwestionowanym mistrzem w kreowaniu  uderzeń z niezwykłych pozycji, a na dodatek zawsze wydaje się być idealnie ustawiony do zadania ciosu. Geometryczna rozpiska jego sposobu poruszania tworzy matrix z którego rywal nie ma ucieczki.  Łomaczenko jest unikatem, innowatorem, który stworzył styl, który pasuje tylko dla niego - pisze historyk boksu, Nigel Collins. To tylko jedna z wielu pochlebnych opinii, które sprowadzają się zwykle do jednego wniosku - tak niezwykle walczącego technicznie pięściarza, świat boksu nie widział od czasów Muhammada Ali.

 

Zamiast opisywać kogoś, kogo nie da się opisać, zapraszam do przeczytania wypowiedzi samego "Matrixa", opinii trenerów oraz kilku naprawdę niezwykłych faktów związanych z Ukraińcem:

 

Kiedy zapytano Łomaczenkę, czy do końca wyzdrowiał po operacji barku, kontuzji, której nabawił się w trakcie majowej walki z Jorge Linaresem: - Fajnie było odpocząć. Boksuję od czasu, kiedy byłem dzieckiem. Ta operacja, okres rehabilitacja to były moje pierwsze duże wakacje w życiu. 

 

Ostatni raz, kiedy rywal wytrzymał z Łomaczenko pełen dystans: osiem walk, cztery lata temu - listopad 2014, walka z Suriya Tatakhunem.

 

Jak wygrać z Ukraińcem? Mówi trener Joe Goossen: - Może pozwolić na to, żeby ciebie obijał, liczyć na to, że podczas tego obijania straci koncentrację, opuści gardę, da się go trafić? Nie ma na niego planu walki. To jest jedno z najtrudniejszych pytań jakie dostałem w  życiu.

 

Przeciętny człowiek może wytrzymać bez oddechu pod wodą około 60-90 sekund. - Mój obecny rekord to 4 minuty 30 sekund - mówi Łomaczenko.

 

Steve Bounce, brytyjski analityk pięściarski: - Nie można mówić o Łomaczence jako “tylko wielkim pięściarzu”. To jeden z największych sportowców wszech czasów, porównywalny z  Lionelem Messi, Rogerem Federerem…  

 

W rankingu “Ring Magazine”, Łomaczenko jest na pierwszym miejscu zestawienia bez podziału na kategorie wagowe. Wyprzedza między innymi Anthony"ego Joshuę, Canelo Alvareza czy Giennadija Gołowkina. To wszystko po zaledwie dwunastu zawodowych walkach i trzech tytułach mistrza świata. Floyd Mayweather Jr, by doczekać się takiego wyróżnienia, potrzebował 34 walk.

 

- Jak wielkim faworytem bukmacherów jest Łomaczenko w pojedynku z Pedrazą? Za postawione 100 złotych, można wygrać...trzy.

 

Odpowiedź Matrixa, kiedy zapytano go dlaczego w minionym roku odrzucił propozycję walki z Mannym Pacquiao: - To nie jest tak, że ja nie mam do niego szacunku. Ja nie chcę robić sobie większego nazwiska, bo wygram ze starą legendą. Mam swoją własną drogę, jest przecież tylu dobrych pięściarzy, których można ze mną porównywać. Pacquiao jest stary, wydaje mi się, że już po jego karierze. Nie chcę zostać pięściarską legendą jego kosztem. 

 

Transmisja walki Wasyl Łomaczenko - Jose Pedraza w Polsacie Sport Extra od 3.00 w nocy z soboty na niedzielę

Przemysław Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie