Miniony weekend należał do Biało-Czerwonych! Zaczęło się od Neapolu, gdzie wynik meczu z Frosinone Calcio otworzył Piotr Zieliński. Pomocnik wicelidera Serie A płaskim strzałem zdobył swoją trzecią ligową bramkę w tym sezonie. Po zmianie stron było jeszcze lepiej, bowiem dwa trafienia zaliczył Arkadiusz Milik, a Napoli rozgromiło beniaminka 4:0. Dla snajpera były to gole numer sześć i siedem w tej kampanii.

W tym samym czasie dubletem popisał się także Robert Lewandowski, który był postacią pierwszoplanową Bayernu, który pewnie zwyciężył z FC Nurnberg 3:0. Było to pierwsze domowe zwycięstwo mistrza Niemiec w Bundeslidze od 15 września! To nie był koniec wspaniałej soboty: gola w Championship zaliczył Kamil Grosicki, a w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry asystę w Serie A zanotował Dawid Kownacki.

Była jeszcze niedziela, która okazała się równie owocna. To znowu był dzień Polaków: Mariusz Stępiński trafił dla Chievo, Kamil Wilczek dla Broendby, Damian Kądzior dla Dinama Zagrzeb, z kolei Krzysztof Piątek dla Genoi. Dzięki pewnej egzekucji rzutu karnego ostatni z wymienionych wyprzedził Cristiano Ronaldo i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Serie A.

ANGLIA

Jan Bednarek (Southampton) - poza kadrą meczową na mecz z Tottenhamem (1:3), 90 minut w meczu z Cardiff
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – na ławce w meczu ze Stoke (0:2)
Artur Boruc (Bournemouth) - na ławce w meczach z Huddersfield (2:1) oraz Liverpoolem (0:4)
Łukasz Fabiański (West Ham) – 90 minut w meczu z Cardiff (3:1) oraz 90 minut w meczu z Crystal Palace (3:2)
Kamil Grosicki (Hull City) – 84 minuty i gol w meczu z Millwall (2:2)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - 73 minuty w meczu z Leeds (1:2)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) - poza kadrą na mecz z Bristol City (0:1)
Krystian Bielik (Charlton Athletic) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Blackpool (1:2)
Mateusz Klich (Leeds) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Queens Park Rangers (2:1)
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – 79 minut w meczu z Norwich (2:3)

AZERBEJDŻAN

Jakub Rzeźniczak (Karabach Agdam) – poza kadrą na mecz z FK Keszla (5:1) oraz 90 minut w meczu z FK Zira (6:0)

BELGIA

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – poza kadrą na mecz Pucharu Belgii z Royal Charleroi (3:1) oraz ligowy z KV Kortrijk (1:1), z powodu kontuzji
Bartosz Kapustka (OH Leuven) - 90 minut w meczach z Lommel SK (1:2) oraz KSV Roeselare (1:3)

BUŁGARIA

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – 77 minut w meczu z CKSA Sofia (1:1) oraz 90 minut w meczu ze Slavią Sofia (2:0)
Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad) – na ławce w meczu z CSKA Sofia (1:1) oraz 62 minut w meczu z ze Slavią Sofia (2:0)

CHINY

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – zakończył sezon

CHORWACJA

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 77 minut i gol w meczu z Interem Zapresić
Łukasz Zwoliński (Gorica) – 90 minut w meczu z NK Osijek (1:2)

DANIA

Kamil Wilczek (Broendby) – 90 minut, gol i żółta kartka w meczu z Velje BK (1:2)

FRANCJA

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu z Amiens (2:0), natomiast mecz z OGC Nice został przełożony ze względu na zamieszki we Francji
Igor Lewczuk (Bordeaux) - poza kadrą na mecz z St. Etienne (3:2) z powodu kontuzji kostki, natomiast mecz z Angers został przełożony ze względu na zamieszki we Francji
Rafał Kurzawa (Amiens) - poza kadrą na mecze z AS Monaco (0:2) oraz z Guingamp (2:1) z powodu kontuzji mięśnia

HOLANDIA

Filip Bednarek (sc Heerenveen) - na ławce w meczu z Willem II (5:1)
Karol Niemczycki (NAC Breda) - na ławce w meczu z Vitesse (2:1)

NIEMCY

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - poza kadrą na mecz z TSG 1899 Hoffenheim (2:2), z powodu choroby
Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – 90 minut w meczu z FC Magdeburg (1:1)
Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) - 90 minut w meczu z Werderem Brema (1:3)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i dublet w meczu FC Nurnberg (3:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut i żółta kartka w meczu z FC Schalke 04 (2:1)
Waldemar Sobota (St. Pauli) - mecz z VfL Bochum zaplanowano na poniedziałek

ROSJA

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z FK Orenburg (2:1)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut w meczu z FK Orenburg (2:1)
Maciej Wilusz (FK Rostów) – poza kadrą na mecz z Krylją Sowietow Samara (0:1)

TURCJA

Jarosław Jach (Rizespor) – poza kadrą na mecz z Galatasaray (2:2)
Łukasz Szukała (Ankaragucu) - mecz z Basaksehirem zaplanowano na poniedziałek

UKRAINA

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w meczu z Czernomorcem Odessa (2:0) oraz 90 minut w meczu z Karpatami Lwów (4:0)

WŁOCHY

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – obejrzał czerwoną kartkę (dwie żółte) w 92. minucie meczu z SS Lazio (2:2)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – 90 minut i żółta kartka w meczu z SS Lazio (2:2)
Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) – wszedł w 65. minucie meczu z SS Lazio (2:2) i zaliczył asystę
Thiago Cionek (SPAL 2013) – pauzował w meczu z Genoa CFC (1:1) za nadmiar kartek
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – na ławce w meczu z US Sassuolo (3:3)
Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) – na ławce w meczu z Parma Calcio (1:1)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – 90 minut i gol w meczu z Parma Calcio (1:1)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Empoli (1:2)
Arkadiusz Milik (Napoli) – wszedł w 82. minucie meczu z Atalantą (2:1) i strzelił gola oraz rozegrał 90 minut w meczu z Frosinone Calcio (4:0), w którym strzelił dublet
Piotr Zieliński (Napoli) – wszedł w 77. minucie meczu z Atalantą (2:1) oraz rozegrał 90 minut w meczu z Frosinone Calcio, w którym strzelił gola i zobaczył żółtą kartkę
Bartosz Salamon (Frosinone) – na ławce w meczu z SSC Napoli (0:4)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut w meczu z Interem Mediolan (1:0)
Arkadiusz Reca (Atalanta) – na ławce w meczach z SSC Napoli (1:2) oraz Udinese Calcio (3:1)
Michał Marcjanik (Empoli) – na ławce w meczu z Bologna FC (2:1)
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) – 90 minut i gol z rzutu karnego w meczu ze SPAL 2013 (1:1)
Łukasz Teodorczyk (Udinese) – poza kadrą na mecz z Atalantą (1:3)