KSW 47: Oto rywal Mańkowskiego? "To ma sens"

Sporty walki

Borys Mańkowski w marcu wróci do klatki podczas gali KSW 47. "Diabeł Tasmański" wraca po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Kto może być jego rywalem?

Kontuzja wyeliminowała Mańkowskiego z karty walk gali KSW 46. Po dłuższej przerwie 29-letni zawodnik wraca do gry. W marcu pokaże się kibicom na gali KSW 47 w Łodzi. - Borys w sobotę wyleciał do Tajlandii z rodziną. Przez dwa miesiące będzie trenował w Tiger Gymie. Niedługo może ruszyć z treningiem na pełnych obrotach - powiedział menadżer zawodnika Paweł Kowalik.

 

- Mam nadzieję, że będzie zdrowy. Forma była przepracowana już na te odwołane walki. Strasznie tego szkoda. Myślę, że na marzec będzie kumulacja super formy. W Borysie gotuje się chęć do walki. On chciałby wejść do klatki i pokazać się publiczności - dodał.

 

Nieoficjalnie mówi się, że rywalem Mańkowskiego będzie Dricus Du Plessis. - To nazwisko przewijało się już wcześniej i nigdy nie było problemu żeby zaakceptować pojedynek z Du Plessisem. Jeśli tylko druga strona się przyklepie to my jesteśmy chętni, ale zostawiamy to włodarzom - skomentował Kowalik.

 

Południowoafrykański zawodnik w ostatniej walce stracił pas mistrza KSW w wadze półśredniej na rzecz Roberto Soldica. Chorwat z kolei odebrał trofeum właśnie Mańkowskiemu.

 

- Obaj są po porażkach z Roberto Soldicem, więc ma to sens, żeby zestawić ich ze sobą i wyłonić tego, który będzie chciał odzyskać pas - ocenił. - Walka z Roberto Soldicem to wypadek przy pracy. Wiem, ile rzeczy nie grało po drodze do tej walki. Obraz tego pojedynku zakłamuje realne różnice między tymi zawodnikami - dodał.

 

Zdaniem Kowalika Soldić jest spokojnie w zasięgu Mańkowskiego. - Walka z Du Plessisem pokazała, że Soldić to nie jest żaden nadczłowiek, którego nikt w KSW nie jest w stanie naruszyć. Na pewno nie jest wygodny, bo to mańkut. Kiedy bije, to wkłada w ciosy całą energię. Ciężko się ustawia walkę z takim zawodnikiem, ale Borys jest bardzo inteligentnym zawodnikiem. Wydaje mi się, że w rewanżu, do którego mam nadzieję dojdzie, pas wróci tam, gdzie powinien - zakończył.

 

Fragment dyskusji w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze