Gwiazdy zagrają dla Golloba! Wśród nich mistrzynie olimpijskie

Żużel
Gwiazdy zagrają dla Golloba! Wśród nich mistrzynie olimpijskie
fot. PAP

Największe gwiazdy polskiego sportu zagrają w charytatywnym turnieju piłkarskim "Gramy dla Tomka", z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Tomasza Golloba. Spośród aktualnych żużlowców najjaśniej świecić będzie zapewne Bartosz Zmarzlik. Honoru lekkoatletów bronić będzie Anita Włodarczyk, a piłkarzy Radosław Majdan. Impreza odbędzie się 16 grudnia w bydgoskiej hali Łuczniczka. Wydarzenie poprzedzą liczne aukcje.

Świat speedwaya wspiera najlepszego polskiego żużlowca w historii, który w kwietniu 2017 roku uległ koszmarnemu wypadkowi podczas zawodów motorcrossowych w Chełmnie. Od czasu fatalnego zdarzenia Tomasz Gollob walczy o powrót do zdrowia. 47-letni bydgoszczanin przeszedł szereg operacji, a ostatnio musiał przerwać rehabilitację. Przyczyną są ciągłe bóle spastyczne, które przypominają rażenie prądem.

 

Idea imprezy charytatywnej narodziła się w sierpniu bieżącego roku w domu Rafała Lewickiego, byłego mechanika żużlowego mistrza świata. 

 

- Podczas porządkowania folderów w komputerze, zobaczyłem fotografię z charytatywnego turnieju żużlowców i mechaników sprzed dziewięciu, dziesięciu lat. Grał w nim Tomek. Długo nie myśląc, umieściłem te zdjęcia na portalu społecznościowym z zapytaniem "kiedy gramy?" Odzew był błyskawiczny. Wiele osób było zachwyconych tą spontaniczną inicjatywą. Pomyśleliśmy więc, że warto znów zagrać tym razem bez Tomka, ale dla niego. Tak zrodziła się idea, a środowisko sportowe przyjęło ją z entuzjazmem. Tak się wszystko zaczęło – mówi Lewicki, któremu pomagają mu jego przyjaciele - Janusz Borzeszkowski i Wojciech Malak.

 

  

 

Do niedzielnej piłkarskiej imprezy zaproszono 12 drużyn, z czego aż osiem to kluby z PGE Ekstraligi. Poza żużlowcami z najwyższej ligi rozgrywkowej w kraju, publiczność zgromadzona w bydgoskiej hali zobaczy w akcji drużynę Handball Legend, której przewodzić będzie były piłkarz ręczny Sławomir Szmal. Swój akces zgłosili również dziennikarze, w której wystąpi m.in. komentator Polsatu Sport Marcin Feddek. Na parkiecie pojawią się również byli reprezentanci Polski w piłce nożnej. Obok Radosława Majdana kibice będą podziwiać Sebastiana Milę, czy Jacka Bąka. Na parkiecie nie zabraknie też innych znanych sportowców. Swój udział potwierdziły mistrzynie olimpijskie - wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz lekkoatletka Anita Włodarczyk. 

 

Turniej poprzedzą liczne aukcje, które prowadzone będą w Internecie, a także w hali Łuczniczka w dniu turnieju. Chętni będą mogli wylicytować kombinezony Bartosza Zmarzlika, Jarosława Hampela czy Martina Vaculika. Swój plastron przekazał również indywidualny wicemistrz świata z 2017 roku Patryk Dudek.

 

W aukcji będzie można zdobyć buty Anity Włodarczyk, bluzę Wojciecha Szczęsnego czy koszulki reprezentacyjne Jakuba Błaszczykowskiego i Kamila Grosickiego. Będzie też coś dla sympatyków tenisa - rakieta z podpisem Agnieszki Radwańskiej. Swoje przedmioty przekazali też piłkarz Dawid Kownacki, kierowcy rajdowi Jakub Przygoński, Jacek Czachor, Krzysztof Hołowczyc oraz hokeista Mariusz Czerkawski. 

"Fanty" można obejrzeć na tym filmiku umieszczonym na profilu FB "Gramy dla Tomka". 

 

 

Sprzedaż biletów na wydarzenie ruszyła w Internecie. Wejściówki dostępne są na stronie www.kupbilet.pl oraz w punktach STS, Empik i Kolporter na terenie całej Polski.  Impreza odbędzie się pod patronatem Polskiego Związku Motorowego, PGE Ekstraligi, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz prezydenta miasta Bydgoszczy - Rafała Bruskiego. Początek charytatywnego turnieju piłkarskiego w najbliższą niedzielę, 16 grudnia o 11:00

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze