Liga Mistrzów: Sensacja w Madrycie! Odmłodzony Real przegrał z CSKA

Real Madyt nieoczekiwanie przegrał 0:3 z CSKA Moskwa w swoim ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Była to najwyższa domowa porażka "Królewskich" w europejskich pucharach. Mimo tego awansowali oni do 1/8 finału rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie G.

Przed rozpoczęciem meczu Real miał zapewniony awans do dalszej fazy rozgrywek. Trener Santiago Solari zdecydował się więc na sporo roszad w podstawowym składzie. Argentyńczyk dał szansę szczególnie młodym zawodnikom. Piłkarze CSKA nie mieli już szans na grę w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mieli jednak tyle samo punktów co Viktoria Pilzno, więc walczyli o trzecie miejsce w grupie, premiowane awansem do fazy play-off Ligi Europy.

W poprzednim meczu górą byli Rosjanie. Przed własną publicznością pokonali "Królewskich" 1:0, po bramce Nikoli Vlasica. Wydawało się, że na Santiago Bernabeu będzie inaczej. Pierwsza połowa pokazała jednak, że ponownie możemy być świadkami ogromnej niespodzianki, a może nawet sensacji. Mimo, że Real mocno napierał na bramkę gości, to oni jako pierwsi strzelili gola. W 37. minucie po podaniu Arnora Sigurdssona trafił Fedor Chalov. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. W 43. minucie po fatalnym błędzie defensywy Realu drugiego gola dla CSKA strzelił Georgi Schennikov.

Po przerwie trener Solari dokonał jednej zmiany w składzie gospodarzy. Karima Benzemę zastąpił Gareth Bale. Walijczyk nie wniósł nic do gry Realu, a dodatkowo doznał urazu. Młodzi obrońcy z Madrytu wyraźnie nie radzili sobie z rywalem. Konsekwencją tego, w 73. minucie była strata trzeciej bramki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Arnor Sigurdsson.

W równoległym spotkaniu grupy C Viktoria Pilzno wygrała z Romą 2:1. To sprawiło, że "Królewscy", mimo porażki, awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Piłkarze CSKA zajęli ostatnie miejsce w grupie i pożegnali się z europejskimi pucharami.

Real Madryt - CSKA Moskwa 0:3 (0:2)
Bramki: Chalov 37', Schennikov 43', Sigurdsson 73'

Real: Thibaut Courtois - Alvaro Odriozola, Jesus Vallejo, Javier Sanchez, Marcelo (74' Dani Carvajal) - Isco, Marcos Llorente (58' Toni Kroos), Federico Valverde - Marco Asensio, Karim Benzema (46' Gareth Bale), Junior Vinicius

CSKA: Igor Akinfeev - Mario Fernandes, Kirill Nababkin, Rodrigo Becao, Hordur Bjorvin Magnusson, Georgi Schennikov - Nikola Vlasic, Kristijan Bistrovic, Ivan Oblyakov (89' Konstantin Kuchaev) - Fedor Chalov, Arnor Sigurdsson

Żółte kartki: Valverde - Schennikov