KSW: Były mistrz ponownie w organizacji! Szykuje się wielki rewanż?

Sporty walki

Kategoria ciężka KSW ponownie będzie mogła skorzystać z usług byłego mistrza. Brazylijczyk Fernando Rodrigues Jr (12-4, 8 KO, 2 SUB) poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o podpisaniu kolejnego kontraktu z największą polską organizacją. Czyżby powrót już na najbliższej, marcowej gali?

Rodrigues Jr w organizacji KSW debiutował w imponującym stylu. W grudniu 2016 roku niespodziewanie zastopował Karola Bedorfa i został nowym mistrzem kategorii ciężkiej. Trofeum stracił szybko, bo już w kolejnym występie, kiedy na historycznej gali KSW 39 na Stadionie Narodowym, już w 16. sekundzie walki musiał uznać wyższość Marcina Różalskiego.

Podczas ostatniego wydarzenia ubiegłego roku stoczył, jak się później okazało, swoją ostatnią walkę pierwszej przygody z największą polską organizacją. Ponownie błyskawicznie, w 26. sekundzie walki, został znokautowany przez Michała Andyszaka na KSW 41.

Co ciekawe, poza organizacją Brazylijczyk odbudował się zwycięstwem z niedawnym uczestnikiem KSW 45 Jamesem McSweeneyem. Na gali Superior Challenge w Sztokholmie, w maju, "Santo Forte" na pełnym dystansie okazał się lepszym zawodnikiem i zwyciężył w opinii wszystkich sędziów punktowych.

Nie znamy jeszcze daty i miejsca powrotu Rodriguesa Jr. Możemy jednak spekulować, że może to być już najbliższa gala KSW 47, która odbędzie się 23 marca. Brazylijczyk na pewno nie zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim, ale kto wie, może rewanż z Bedorfem?

Jak Rodrigues Jr został mistrzem KSW? Skrót walki z Bedorfem w załączonym materiale wideo!