UFC: Jędrzejczyk przegrała, ale pojawiła się w rankingu nowej kategorii

Sporty walki
UFC: Jędrzejczyk przegrała, ale pojawiła się w rankingu nowej kategorii
fot. Polsat Sport

Joanna Jędrzejczyk (15-3, 4 KO, 1 SUB) nie wygrała pierwszej walki w wadze muszej. Na gali UFC 231 przegrała z Valentiną Shevchenko (16-3, 4 KO, 7 SUB) jednogłośną decyzją sędziów. Mimo to po aktualizacji rankingów pojawiła się na szóstym miejscu w nowej kategorii wagowej.

Polka mogła przejść do historii jako pierwsza podwójna mistrzyni w historii największej organizacji MMA na świecie, ale ostatecznie nie dała rady pokonać silniejszej reprezentantki Peru. Po pięciu rundach sędziowie zgodnie wypunktowali 49:46 dla Shevchenko.

 

Nie wiadomo jeszcze, w jakiej kategorii wagowej Jędrzejczyk będzie chciała kontynuować karierę. Ważne jest jednak to, że ostatnia aktualizacja w dużym stopniu dotyczyła właśnie jej. W kategorii słomkowej, w której do niedawna znajdowała się na pierwszym miejscu spadła na drugą pozycję. Wyprzedziła ją Jessica Andrade, czyli prawdopodobna rywalka mistrzyni Rose Namajunas.

 

Z kolei w wadze muszej na tronie zasiadła oczywiście Shevchenko, ale również Jędrzejczyk pojawiła się w rankingu. Do tej pory nie była notowana, ale mimo porażki wskoczyła na szóste miejsce.

 

/fot. UFC

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze