Hokejowe MŚ U-20 Dywizji 1B: Polacy pokonali Węgrów

Zimowe
Hokejowe MŚ U-20 Dywizji 1B: Polacy pokonali Węgrów
fot. PAP

Polska pokonała Węgry 4:2 (1:0, 3:1, 0:1) w swoim ostatnim meczu hokejowych mistrzostw świata U-20 Dywizji 1B rozgrywanych w Tychach. Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce za Słowenią.

We wcześniejszym piątkowym spotkaniu Słowenia pokonała Ukrainę 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) zapewniając sobie zwycięstwo w całych zawodach i awans do Dywizji 1A.

 

Wieczorem, na koniec turnieju, Włochy wygrały z Japonią 4:3 po dogrywce (1:3, 0:0, 2:0 - 1:0). Japonia już wcześniej spadła do Dywizji 2A.

 

Biało-czerwoni zaczęli turniej od pokonania Ukrainy 4:2, potem przegrali z Włochami 1:3, ulegli Słowenii 3:4 po dogrywce i pokonali Japonię 7:4.

 

- Wygraliśmy z Ukrainą, która była od nas lepsza, a przegraliśmy ze Słowenią, kiedy to my byliśmy lepsi. Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Uważam, że z meczu na mecz chłopcy grali coraz lepiej. Zabrakło nam faktycznie dwóch sparingów przed mistrzostwami, takiego przetarcia. W trzecim spotkaniu zaczęliśmy grać to, co sobie założyliśmy – ocenił trener Polaków Piotr Sarnik.

 

Dodał, że hokej, to gra błędów.

 

- Tak to jest. Popełnisz drobny błąd, podejmujesz złą decyzję i przegrywasz. Tak samo, jeśli nie wykorzystasz pomyłek rywali. Trzeba się cały czas uczyć, popełniać jak najmniej błędów, grać prosty hokej i zabierać prezenty dawane przez przeciwników – podsumował selekcjoner.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze