Kurek zdradził nam termin powrotu na parkiet!

Siatkówka

ONICO Warszawa wygrało 3:2 z Jastrzębskim Węglem w 12. Kolejce PlusLigi. Zwycięstwo stołecznej drużyny przyćmiła jednak kontuzja Bartosza Kurka, który w drugim secie poczuł ból w okolicach mięśni brzucha i opuścił boisko. W poniedziałkowe przedpołudnie Kurek przeszedł specjalistyczne badania. Okazało się, że kontuzja nie jest groźna. Kiedy wróci na parkiet? Zapytaliśmy o to najlepszego siatkarza Europy.

Przemysław Nowak: Zakończyły się badania po urazie, którego doznał Pan w meczu z Jastrzębskim Węglem. Co może nam Pan powiedzieć, kiedy możemy spodziewać się pańskiego powrotu na parkiet?

 

Bartosz Kurek: Na chwilę obecną trwają jeszcze badania. Sprawdzamy wszystko co tam się wydarzyło. Mam nadzieję, że to niegroźna kontuzja. Za tydzień lub dwa będę mógł już trenować. Niedziela skończyła się jednak szczęśliwie, bo wygraliśmy i umocniliśmy się w czołówce tabeli. Mam nadzieję, że jeszcze przed świętami uda nam się zagrać dobre spotkanie w Bydgoszczy.

 

Jak przebiega aklimatyzacja w zespole i jak się Pan czuje w Warszawie?

 

Bardzo dobrze. Nie mam na co w stolicy narzekać. Klub jest świetnie zorganizowany. Gramy na razie na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że kiedy wrócę do zajęć – będziemy mogli kontynuować  zgrywanie i poznawanie się, bo na takim etapie jesteśmy. Na razie o klubie mogę wypowiadać się w samych superlatywach.

 

Mieliśmy się w poniedziałek widzieć w szpitalu dziecięcym, bo tam zorganizowane zostało spotkanie z ONICO Warszawa, ale niestety kontuzja w tym przeszkodziła…

 

Niestety, czasami już tak wygląda, że nie wszystko jesteśmy w stanie skontrolować. Wylądowałem właśnie w szpitalu na badaniach. Mam nadzieję, że przy następnej okazji będę mógł wziąć udział w takich ciekawych wydarzeniach.

 

Już po naszym wywiadzie z Bartoszem Kurkiem, który przeprowadziliśmy w szpitalu, gdzie był badany, klub wydał oświadczenie, w którym potwierdził, że uraz siatkarza nie jest zbyt poważny i niebawem powinien on wrócić do treningów. 

 

- Bartek ma niewielkie uszkodzenie mięśni brzucha, delikatnie i częściowo naderwał mięsień skośny zewnętrzny – taką wypowiedź lekarza dyżurny Centrum Medycznego Gamma Grzegorza Adamczyka, zamieścił klub na swojej stronie internetowej. To właśnie w Gammie rozmawialiśmy z MVP ostatnich mistrzostw świata. 

 

Występ w Bydgoszczy stoi pod znakiem zapytania, ale Bartek w stu procentach będzie już gotowy na kolejne spotkanie – dodaje Adamczyk.

 

Mecz z Chemikiem ONICO zagra w najbliższy piątek na wyjeździe. Kolejne spotkanie w ramach 15. kolejki PlusLigi warszawianie mają zaplanowane dopiero 12 stycznia. We własnej hali podejmie Asseco Resovię. Wówczas Bartosz Kurek powinien być już gotów do gry. 

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Bartoszem Kurkiem. 

Przemysław Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze