Siatkarz najlepszym sportowcem 2018 roku? Prezes PZPS wskazał swego faworyta

Siatkówka

W 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu kibice wybierają najlepszego sportowca Polski w 2018 roku. W gronie nominowanych jest dwóch siatkarzy: Michał Kubiak oraz Bartosz Kurek. W rozmowie z Jerzym Mielewskim prezes PZPS Jacek Kasprzyk zdradził nazwisko swojego faworyta.

Polscy siatkarze wywalczyli złoto mistrzostw świata podczas turnieju rozgrywanego na parkietach Bułgarii i Włoch. W rozegranym w Turynie spotkaniu finałowym podopieczni trenera Vitala Heynena pokonali reprezentację Brazylii 3:0.

 

W gronie nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na najlepszego sportowca mijającego roku znalazło się dwóch zawodników złotej drużyny: kapitan Michał Kubiak i MVP turnieju – Bartosz Kurek.

 

W rozmowie z Jerzym Mielewskim w "Prawdzie siatki" Jacek Kasprzyk wskazał swego faworyta:

 

– Znając Michała wiem, że pewnie się za to nie obrazi. MVP mistrzostw świata został Bartosz Kurek. Myślę, że ja bym dał nagrodę ex aequo obu, ale jeśli już muszę wybrać, to: Bartek Kurek pierwszy, Michał Kubiak – drugi – powiedział prezes PZPS.

 

Michał Kubiak i Bartosz Kurek są kandydatami w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. Zapraszamy do udziału w głosowaniu.

 

Rozmowa z prezesem PZPS Jackiem Kasprzykiem w załączonym materiale wideo. Całość na kanale "Prawda siatki".

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze