Śląsk Wrocław mocno osłabiony przed meczem z Pogonią Szczecin

Piłka nożna
Śląsk Wrocław mocno osłabiony przed meczem z Pogonią Szczecin
fot. Cyfrasport

W meczu z Pogonią Szczecin w ostatniej jesiennej kolejce w piłkarskiej ekstraklasie Śląsk Wrocław zagra bez: Piotra Celebana, Mateusza Cholewiaka, Michała Chrapka i Dorde Cotry. „Problem jednych jest szansą dla drugich” – skomentował trener Paweł Barylski.

Konferencję przed meczem z Pogonią trener Śląska zaczął nietypowo. „Chciałbym życzyć szybkiego powrotu do zdrowia Adamowi Frączczakowi. Nie znamy się osobiście, ale wiele razy rywalizowaliśmy na boisku. Zawsze dawał z siebie wszystko, zostawiał serce na boisku. Wiem, że trzeciego grudnia miał operację, wyszedł ze szpitala i jako brać piłkarska życzymy mu jak najszybszego powrotu na boiska ekstraklasy” – powiedział szkoleniowiec.

 

Później było już tylko o Śląsku i jego problemach kadrowych. Chociaż akurat Barylski nie chciał absencji czterech czołowych piłkarzy nazwać problemem.

 

- Ten zespół musi sobie zdać sprawę, że po to rywalizujemy na treningach, po to ćwiczymy różne układy personalne, aby każdy zawodnik był przygotowany do występu w meczu. Nie mam zamiaru utyskiwać, że kogoś zabraknie. Nie pojadą do Szczecina zawodnicy, którzy mają kluczowe znaczenie dla naszego zespołu, ale pojadą inni ważni. Problem jednego jest szansą dla drugiego - to stare piłkarskie porzekadło – skomentował trener Śląska.

 

Mówiąc o Pogoni Barylski nie chciał oceniać poszczególnych zawodników i jedynie przyznał, że zespół ze Szczecina ma bardzo silną środkową linię.

 

- Pogoń jest bardzo dobrym zespołem. Mieszanką młodych i doświadczonych piłkarzy. Na swoim boisku będą chcieli pokazać z jak najlepszej strony i zwycięstwem pożegnać się ze swoimi kibicami. Ale my mamy podobny plan i jedziemy tam po zwycięstwo, bo punkty są nam bardzo potrzebne – dodał.

 

Śląsk po 19 kolejkach zajmuje 14. miejsce i ma zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową. Pogoń zajmuje natomiast ósme miejsce i zgromadziła do tej pory 28 oczek.

 

- Pogoń ma 10 punktów przewagi nad nami, ale przy naszej wygranej będzie tylko siedem, a to już wcale nie jest tak dużo. Dlatego jedziemy tam, aby wygrać. Ostatnie mecze nie są dla nas najlepsze, ale możemy tam wygrać i spokojniej spędzić święta. Wygrywając w Szczecinie będziemy z uśmiechem mogli pojechać na święta – skomentował napastnik Śląska, a w przeszłości Pogoni Marcin Robak.

 

Barylski natomiast na koniec spotkania z dziennikarzami zwrócił uwagę na termin rozgrywania meczu, który nie jest bez znaczenia.

 

- Wiem, że takie ostatnie mecze w rundzie czy sezonie nie są łatwe, bo może brakować koncentracji. Przeżyłem to już, kiedy zdobyliśmy z Śląskiem brązowy medal i w ostatnim meczu sezonu przegraliśmy z Legią w Warszawie 0:5. Niektórzy nasi zawodnicy byli wtedy myślami już na wakacjach. Dlatego teraz rozmawiam z zawodnikami i ich na to uczulam. Mówię im: jak zwyciężymy, to jesteśmy dwa i pół tygodnia na wygranym meczu, a jak przegramy to dwa i pół tygodnia na przegranym. Różnica jest znacząca – zakończył.

 

Początek meczu Pogoń – Śląsk w czwartek o godz. 18:00.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze