Piękny gest Solskjaera. Pamiętał o pewnej starszej pani

Piłka nożna
Piękny gest Solskjaera. Pamiętał o pewnej starszej pani
fot. Cyfrasport

Nowy szkoleniowiec Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer w niezwykle uroczy sposób przywitał się z pracownikami klubu. Szczególnie miło potraktował pewną panią, która pracuje dla "Czerwonych Diabłów" od 51 lat. Mowa o Kath Phipps, która jest recepcjonistką od ponad pięciu dekad.

Na początku tygodnia władze Manchesteru United postanowiły rozstać się za Jose Mourinho. Jego tymczasowym następcą został Solskjaer, który był zawodnikiem ekipy z Old Trafford w latach 1996-2007. Nie raz zdarzyło się, że wchodząc z ławki rezerwowych ratował zespół. Pamiętną, zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry finału Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium w 1999 roku.

 

Były norweski napastnik po powrocie do klubu, w którym odnosił największe sukcesy, wykazał się miłym gestem wobec pracowników klubu. Gdy 45-letni szkoleniowiec pojawił się w ośrodku treningowym w Carrington, podarował Kath Phipps ogromną norweską tabliczkę czekolady. Okazało się, że ta kobieta od 1967 roku pracuje w klubie jako recepcjonistka. Ten choć drobny, ale bardzo uroczy gest sprawił, że sympatia wielu fanów do Solskjaera jest bardziej wzrosła.

 

 

 

"Pamiętam jak pojawił się u nas po raz pierwszy w 1996 roku i dał mi wtedy z uśmiechem norweską czekoladę. Teraz zrobił to samo i naprawdę bardzo mnie wzruszył. Za każdym razem kiedy przyjeżdżał z Norwegii, aż do końca gry w MU w 2007 roku, przywoził mi identyczną tabliczkę mówiąc, że jest najlepsza na świecie" - powiedziała Phipps na łamach norweskiego dziennika "Verdens Gang".

 

Zaznaczyła, że był to pierwszy w jej długiej karierze wywiad. "To nasze gwiazdy ich udzielają, a my znajdujemy się zawsze w ich cieniu. Dlatego gest Ole Gunnara był tak dla mnie ważny, ponieważ podkreślił, że jesteśmy jedną rodziną" - dodała.

 

Gazeta przypomniała z przekąsem, że prezent Solskjaera należy do kosztownych, ponieważ w styczniu Norwegia wprowadziła nowe, wysokie cła na czekoladę i teraz najtańsza 200 gramowa tabliczka kosztuje aż 6 euro.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze