PlusLiga: Pewna wygrana ONICO w Bydgoszczy

Siatkarze Chemika Bydgoszcz przegrali 1:3 z ONICO Warszawa w meczu 13. kolejki PlusLigi. W składzie stołecznej drużyny zabrakło kontuzjowanego Bartosza Kurka.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy (5:2), ale gra szybko się wyrównała, po skutecznych zagrywkach Bartosza Kwolka był remis 6:6. W dalszej części seta żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Tak było do stanu 21:21, ale trzy kolejne akcje padły łupem gospodarzy: skuteczny atak Nikoli Kovacevicia, blok na Piotrze Łukasiku oraz as serwisowy Bartosza Filipiaka dały im piłkę setową przy stanie 24:21. Wynik seta na 25:22 ustalił skutecznym atakiem Maksim Marozau.

W drugim secie od początku przewagę mieli siatkarze ONICO (1:4, 4:8). Poprawili grę w obronie, skuteczniej prezentowali się też w ofensywie, a w dalszej części seta dołożyli jeszcze zagrywkę i powiększali przewagę (10:16, 12:19). W końcówce gospodarze nie mieli większych szans na odrobienie strat. Dwa ostatnie punkty w tym secie zdobył Antoine Brizard. Rozgrywający ONICO najpierw wygrał walkę na siatce z Kovaceviciem, a po chwili ustrzelił tego zawodnika zagrywką (18:25).

Trzecia odsłona wyglądała początkowo tak jak poprzednia. Goście szybko uzyskali przewagę (1:5, 5:10). Później było 10:15, ale fragment dobrej, skutecznej gry Chemika pozwolił im zmniejszyć straty i złapać punktowy kontakt (16:17). Końcówka znów jednak należała do siatkarzy ONICO. Gospodarze nie poradzili sobie z zagrywką Kwolka (16:19), dwa punkty blokiem dołożył Andrzej Wrona (17:21, 19:23), który zakończył seta atakiem ze środka (19:25).

Do stanu 5:5 gospodarze trzymali wynik w czwartej partii. W kolejnych akcjach przewagę uzyskali jednak siatkarze ze stolicy (5:8, 7:12), mimo popełnianych błędów własnych. Siatkarze Chemika znów mieli jednak problemy z przyjęciem zagrywek rywali, w efekcie ekipa ONICO spokojnie zmierzała po trzy punkty. Przestrzelona zagrywka Jana Lesiuka zakończyła mecz (19:25).

Chemik Bydgoszcz – ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 18:25, 19:25, 19:25)

Chemik: Nikola Kovacevic, Maksim Morozau, Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak – Adam Kowalski (libero) oraz Paweł Gryc, Jan Lesiuk, Piotr Sieńko.
ONICO: Rafael Araujo Rodrigues, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Graham Vigrass – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Nowakowski, Jakub Kowalczyk.

Wyniki, terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 13. kolejki PlusLigi:

2018-12-20: Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia 1:3 (22:25, 22:25, 28:26, 16:25)
2018-12-21: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 25:20, 15:25, 25:23)
2018-12-22: PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-12-22: Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport News)
2018-12-22: MKS Będzin – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)

Pauzuje: Indykpol AZS Olsztyn.