Borek: Sęk to dla Parzęczewskiego wielka szansa

Sporty walki

Już w sobotni wieczór poznamy zwycięzcę pojedynku o pas mistrza Polski federacji MB Boxing Night. W walce wieczoru Robert Parzęczewski skrzyżuje rękawice z Dariuszem Sękiem. Na to starcie gorąco zapatruje się Mateusz Borek. - Ponieważ zmniejszyła się liczba rund w walce Balskiego, to ta walka wskoczyła na main event, dzięki stawce, jaką jest pas mistrza Polski. Zapraszam do hali w Radomiu, zapraszam przed telewizory - mówi ekspert Polsatu Sport.

Przed galą w Radomiu, organizator MB Boxing Night ocenił szansę zawodników oraz przedstawił ich krótką charakterystykę. Walkę wieczoru opisuje jako starcie młodości z doświadczeniem.

- Sęk, który niewątpliwie jest doświadczonym bokserem, zmierzy się z Parzęczewskim. Moim zdaniem młody zawodnik wszystko, co najlepsze w swojej karierze ma jeszcze przed sobą - zapewnia.

Obydwaj zawodnicy podgrzewali atmosferę przed starciem. Również w trakcie ceremonii ważenia i oficjalnego face to face panowie powiedzieli sobie kilka słów. Borek widzi tę walkę jako wielka okazję na wybicie się na nazwisku rywala.

- Tutaj będą iskry, tutaj będą emocje z udziałem dwóch polskich zawodników. Chłopaki wymieniają między sobą "uprzejmości". Dla Parzęczewskiego Sęk to bardzo cenny skalp, uznane nazwisko w polskim boksie w kategorii półciężkiej.

- Z kolei Dla Dariusza to może być szansa na odzyskanie motywacji po słabszych miesiącach w jego karierze oraz zajęcie miejsca przeciwnika w rankingach (piąte miejsce w rankingu WBO) - dodał.

Karta walk gali "Wojna Domowa":

Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO)
Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Sergiej Radczenko (7-2, 2 KO)
Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Vovk (13-3, 9 KO)
Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)
Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)
Rafał Grabowski (4-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (9-2-4, 5 KO)

Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

Transmisja gali MB Boxing Night: "Wojna Domową" w sobotę 22 grudnia od godziny 17:45 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight oraz od godziny 20:00 w Super Polsacie!

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze