LSK: Siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała przełamały złą passę

Po serii sześciu porażek z rzędu ekstraklasowe siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała odniosły zwycięstwo. W sobotę pokonały, na własnym parkiecie, DPD Legionovię Legionowo 3:1.

We wcześniejszych spotkaniach bielszczanki uległy kolejno zespołom: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (0:3), Chemik Police (0:3), Grot Budowlani Łódź (1:3 - mecz zaległy), ŁKS Commercecon Łódź (0:3), E.Leclerc Radomka Radom (1:3), Developres SkyRes Rzeszów (0:3). Poprzednie zwycięstwo odniosły 25 listopada, pokonały wówczas #VolleyWrocław 3:0.

Trener BKS Bartłomiej Piekarczyk ma nadzieję, że zwycięstwo nad Legionovią jest znakiem lepszej gry w drugiej rundzie spotkań. Jego drużyna w tabeli zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 13 punktów (do końca kolejki 11. kolejki zostały dwa spotkania, ale ich wyniki nie zmienią pozycji bielszczanek).

- Ta pierwsza runda, to był taki kalejdoskop. Zaczęliśmy nieźle, nie licząc spotkania z ekipą z Kalisza. Potem były trzy zwycięstwa i następnie długa seria porażek, na szczęście dziś przerwana - powiedział dziennikarzom po meczu opiekun ekstraklasowych siatkarek z Bielska-Białej.

Jego zdaniem ostatnio u jego podopiecznych brakowało walki od pierwszej do ostatniej minuty. Chodziło mu o pojedynki z E.LeclercRadomką i Developresem SkyRes.

Zawodniczki BKS nie będą miały przerwy świąteczno-noworocznej od zmagań ligowych. W sobotę 29 grudnia, znowu w Bielsku-Białej, zmierzą się z Energą MKS Kalisz. To będzie jedyny mecz 12. kolejki rozegrany w 2018 roku. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w tym sezonie zwyciężyły kaliszanki (3:2).