PlusLiga: Sędziowie sprawdzili złą akcję podczas weryfikacji?

W szlagierowym spotkaniu 13. kolejki PlusLigi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (1:3) doszło do sporej kontrowersji. W ostatniej akcji trzeciego seta sędziowie sprawdzili najprawdopodobniej nie tę akcję, którą mieli zweryfikować.

W ostatniej akcji trzeciej odsłony kędzierzynianie zablokowali atak Milada Ebadipoura. Wynik 20:25 oznaczał koniec seta, ale trener PGE Skry Roberto Piazza poprosił jeszcze o weryfikację tej akcji.

Analiza zapisu wideo pokazała, że blokujący siatkarze ZAKSY nie dotknęli siatki, ale... to nie była akcja, w której zablokowany został Ebadipour! Na powtórce zobaczyliśmy bowiem atakującego Szalpuka... Jeśli więc sędziowie sprawdzali tę sytuację, którą pokazano na powtórce, popełniony został błąd.