Serie A1: Zdecydowany triumf Perugii. Potężne serwisy Leona!

W 13. kolejce siatkarskiej Serie A1 Sir Safety Perugia wygrała na własnym parkiecie z Revivre Axopower Milano 3:0. W pewnym triumfie gospodarzy pomógł przyszły reprezentant Polski - Wilfredo Leon. Kubańczyk z naszym paszportem robił co chciał w polu serwisowym - przede wszystkim w drugim secie.

Leon pokazał próbkę swoich umiejętności już w pierwszym secie, kiedy przy stanie 6:4 popisał się atomowym uderzeniem zza lini trzeciego metra. Z każdą minutą zespół 25-letniego przyjmującego grał coraz pewniej, dokumentując to coraz większą przewagą punktową. Obok siatkarza z polskim paszportem, świetnie rozpoczął Serb Aleksandar Anatasijević. Atakujący Perugii znakomicie serwował, sprawiając rywalom wiele kłopotów w przyjęciu. Także dzięki jego skutecznym atakom, zespół mistrzów Włoch zwyciężył w pierwszej partii do 20.

Na początku następnego seta świetną serią zagrywek popisał się Wilfredo Leon. Nie przeszło to bez echa wśród tłumnie zgromadzonych kibiców, którzy skandowali nazwisko przyszłego reprezentanta Polski. Urodzony na Kubie zawodnik robił co chciał w polu serwisowym, trafił dwa asy i za chwilę zrobiło się już 10:2 dla gospodarzy. Mediolańczycy nie wykorzystali późniejszej, chwilowej niemocy Leona. Wciąż przegrywali ośmioma punktami. Siatkarze Andrea Gianiego popełniali zbyt wiele błędów. Nie zdołali nawiązać walki z rozpędzonymi faworytami i przegrali drugiego seta w takim samym stosunku punktowym jak pierwszego.

Trzecią partię - jak się później okazało ostatnią - od mocnego akcentu znów rozpoczął Leon. Po jego ataku Perugia zaczęła marsz do jedenastego zwycięstwa w sezonie, w którym pomogła najmłodsza grupa kibiców. W trakcie przerwy na żądanie dla Mediolanu, rozległ się gromki doping prowadzony przez... nastoletnich fanów Perugii. Gospodarze jeszcze podkręcili tempo i ostatecznie zdemolowali przyjezdnych do 13. Zawodnikiem meczu został Serb Aleksandar Anatasijević, dla którego to pierwsze takie wyróżnienie w tym sezonie. Atakujący mistrzów Włoch popisał się znakomitą 72 procentową skutecznością, zdobywając 17 punktów. Sześć mniej miał Leon, z których dwa trafił bezpośrednio z zagrywki. Były to kolejno 56. i 57. as serwisowy w sezonie.

Dla Sir Safety Perugii było to jedenaste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. "Block Devils" dzięki wygranej z 34 punktami przewodzą w tabeli Serie A1. Na drugim miejscu są siatkarze Trentino Volley, a podium zamyka Lube Civitanova.

Sir Safety Perugia - Revivre Axopower Milano 3:0 (25:20, 25:20, 25:13).