Brighton zatrzymało Arsenal

Arsenal zremisował w wyjazdowym meczu z Brighton 1:1. "Kanonierzy" wygrywali od 7. minuty, ale nie utrzymali prowadzenia. Mimo to, piłkarze z Londynu awansowali na czwartą pozycję w Premier League.

Dwie porażki, z Tottenhamem w pucharze ligi oraz z Southampton w Premier League przerwały kapitalną serię Arsenalu, który był niepokonany na wszystkich frontach od 18 sierpnia. W poprzedniej kolejce piłkarze Unaia Emery'ego wrócili na zwycięską ścieżkę wygrywając z Burnley 3:1. W gorszych humorach byli zawodnicy Brighton, którzy przegrali ostatnie trzy spotkania. Nad strefą spadkową mieli jednak aż dziewięć punktów przewagi.

Arsenal od razu przycisnął rywali i po siedmiu minutach prowadził 1:0. Gola numer "13" w tym sezonie w lidze strzelił lider klasyfikacji strzelców Premier League Pierre-Emerick Aubameyang. Asystę i większość roboty przy tym trafieniu wykonał Alexandre Lacazette. Gospodarze tylko od czasu do czasu zapędzali się pod pole karne rywali. Mimo przewagi "Kanonierów", na przerwę obie ekipy schodziły przy remisowym wyniku. W 35. minucie Jurgen Locadia wykorzystał błąd Stephana Lichtsteinera i pokonał Bernda Leno.

W drugiej połowie gra piłkarzy z Londynu nie wyglądała już tak obiecująco. Kontrataki ekipy Brighton były coraz groźniejsze, zwłaszcza w końcówce. Więcej bramek na Amex Stadium jednak nie oglądaliśmy. Arsenal mógł dogonić trzeci Manchester City na cztery oczka. Remis spowodował, że "Kanonierzy" tracą do "Obywateli" sześć punktów. Brighton jest na trzynastej pozycji.

Brighton - Arsenal 1:1 (1:1)

Bramki: Locadia 35 - Aubameyang 7

Brighton: Ryan - Montoya, Duffy, Balogun, Bernardo - Gross, Stephens, Propper - March, Locadia (Knockaert 86') - Murray (Andone 79')

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Sokratis, Koscielny (Maitland-Niles 70'), Kolasinac - Guendouzi, Xhaka, Ozil (Iwobi 46'), Torreira - Aubameyang, Lacazette (Ramsey 62')

Żółte kartki: Montoya, Murray - Torreira