Moreno na wylocie z Liverpoolu? Klopp odpowiedział obrońcy

Piłka nożna
Moreno na wylocie z Liverpoolu? Klopp odpowiedział obrońcy
fot. PAP

Kontrakt Alberto Moreno z Liverpoolem wygasa latem 2019 roku. Hiszpan stwierdził więc, że nie musi dłużej trzymać języka za zębami, więc wypowiedział się na temat kilku niewygodnych spraw.

Hiszpan już za kilka dni, kiedy tylko rozpocznie się zimowe okienko transferowe, będzie mógł rozmawiać z innymi klubami na temat potencjalnych przenosin. Na razie twierdzi jednak, że o żadnych ofertach nie słyszał, ale z całą pewnością takie się pojawią. Moreno występował bowiem w Liverpoolu od 2014, a przez większość pobytu na Anfield był ważną częścią pierwszego składu "The Reds".

 

Jego pozycję osłabiły kontuzje. Przede wszystkim uraz stawu skokowego z 2017 roku miał duże przełożenie na jego sytuację w klubie. Po tym, jak Juergen Klopp nie mógł skorzystać z jego usług, większym zaufaniem cieszył się Andy Robertson. Aktualnie Szkot to czołowy lewy obrońca nie tylko Premier League, ale i świata. W tym sezonie forma Robertsona jest na tyle wysoka, że Moreno wystąpił w ledwie czterech spotkaniach.

 

Hiszpanowi nie podoba się ta sytuacja, o czym opowiedział hiszpańskiej telewizji.

 

- Zraniłem się, dając tej drużynie wszystko i myślę, że kiedy wróciłem po kontuzji, to zasłużyłem na szansę. Sytuacja jest normalna dla wielu piłkarzy, ale po prostu nie podoba mi się sposób, w jaki sposób (Klopp - przyp.red.) mnie potraktował - przyznał.

 

Moreno dodał oczywiście, że nie dziwi go faworyzowanie Robertsona, gdyż drużyna z nim w składzie regularnie wygrywa. Nie zamierzał jednak udawać zadowolonego.

 

W piątek te słowa skomentował niemiecki trener Liverpoolu.

 

- Nie czytałem o tym - zaczął. - Nie jestem gotowy, by cokolwiek o tym powiedzieć. Moje drzwi nie są dosłownie zawsze otwarte, ale zawsze są otwarte, jeśli ktoś chce ze mną porozmawiać - dodał.

 

Klopp zaznaczył, że Moreno nie daje po sobie poznać, że jest rozczarowany swoją aktualną sytuację i zawsze prezentuje świetną formę na treningach.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze