PK w skokach: Słaby występ Polaków w Engelbergu

Philipp Aschenwald wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu (HS140). Tylko dwóch Polaków zakwalifikowało się do finałowej trzydziestki.

Philipp Aschenwald w pierwszej serii pofrunął na odległość 127 metrów i prowadził po pierwszej serii. Drugi był jego rodak Markus Schiffner, który zwyciężył w czwartkowych zawodach. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Klemenens Murańka. Zakopiańczyk skoczył 118 metrów i dało mu to dopiero 29. miejsce. Tuż za nim uplasował się drugi z Biało-Czerwonych Andrzej Stękała, który rzutem na taśmę zakwalifikował się do finałowej serii. Tyle szczęścia nie mieli pozostali reprezentanci. Przemysław Kantyka, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch zostali sklasyfikowani odpowiednio na 32, 35 i 40 miejscu.

W drugiej części Aschenwald zdeklasował rywali oddając najdłuższy skok w konkursie. Austriak wylądował na 135 metrze, tym samym pieczętując wygraną. Drugiego Słoweńca Anze Laniska pokonał o 10,5 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się Schiffner, dla którego to drugie podium w szwajcarskich zawodach. W porównaniu do pierwszej serii o jedną pozycję podskoczyli Polacy - Murańka zakończył rywalizację w Engelbergu na 27 lokacie, a Stękała był 29.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego przewodzi Robin Pedresen. Norweg na swoim koncie zgromadził 275 punktów i o 32 wyprzedza swojego rodaka Mariusa Lindvika. Na najniższym stopniu podium znajduje się Austriak Markus Schiffner z 242 punktami. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Aleksander Zniszczoł, który z 199 "oczkami" zajmuje piątą lokatę.