Plebiscyt PS i Polsatu: Sylwetka Igora Sikorskiego

Zimowe
Plebiscyt PS i Polsatu: Sylwetka Igora Sikorskiego
fot. PAP

Podczas paraolimpiady w Pjongczangu Igor Sikorski zdobył brąz w gigancie na monoski. To pierwszy medal dla Polski w narciarstwie alpejskim od 30 lat! Czekaliśmy na niego od zimowych igrzysk paraolimpijskich w... Innsbrucku. Impreza nie odbyła się wówczas w kanadyjskim Calgary, które gościło zimowe igrzyska, bo na przeszkodzie stanęły względy finansowe. Zmagania przyjęli zatem Austriacy. Oto sylwetka Igora Sikorskiego - kandydata w Plebiscycie PS i Polsatu w kategorii niepełnosprawnych.

Igor mówi, że zawdzięcza ten sukces głównie temu, że w pewnym momencie postawił wszystko na sport. Całe życie podporządkował doskonaleniu się. Cały jego dzień kręci się wokół sportu. Trening za treningiem. W dodatku latem pływa na wakeboardingu. W kategorii seated jest aktualnym mistrzem Polski. Pomaga mu to w jeździe monoski – tu i tam jedna deska, tylko tam na fali, a tu na śniegu. Bardzo poprawia koordynację ruchową i siłę kluczowych mięśni.

 

Zanim Sikorski w wieku 19 lat złamał kręgosłup, uwielbiał jazdę na nartach i na snowboardzie, trenował kung-fu, każdą chwilę spędzał aktywnie. 1 lipca 2008 roku wspinał się na drzewa. Podczas schodzenia złamała się gałąź. Poleciał z osiem metrów w dół i wylądował na plecach. Diagnoza lekarska: skazany na wózek.

 

 
Oddaj głos na swojego faworyta w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku [TUTAJ].
WŁ, Przegląd Sportowy
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie