NHL: Trzy bramki Barzala dla Islanders w meczu z Maple Leafs

Ojcem sukcesu New York Islanders w wyjazdowym meczu ligi hokeja na lodzie NHL z Toronto Maple Leafs 4:0 był Matthew Barzal, który popisał się klasycznym hat-trickiem. To dwudziesta wygrana "Wyspiarzy", którzy zajmują czwarte miejsce w Metropolitan Division.

Barzal posłał krążek do bramki "Klonowych Liści" w drugiej tercji (23., 25. i 31. min), a gości na prowadzenie wyprowadził w dziesiątej minucie Valtteri Filpulla.

Nowojorczycy z 44 punktami tracą do liderów dywizji - Washington Capitals - siedem pkt.

Po raz piąty z rzędu meczu nie wygrali Edmonton Oilers. "Nafciarze" ulegli na własnym lodowisku San Jose Sharks 4:7. Niepowodzenie zepchnęło ich na jedenaste miejsce w Konferencji Zachodniej. Po dwa gole strzelili: dla gospodarzy Connor McDavid, natomiast dla gości Logan Couture i Melker Karlsson.

Także jedenaście goli widzowie obejrzeli na Florydzie, gdzie najlepszy zespół rozgrywek hokeiści Tampa Bay Lightning - 62 punkty - zwyciężyli Montreal Canadiens 6:5. Po dwie bramki zaliczyli Adam Erne (Lightning) oraz Andrew Shaw (Canadiens).

W sumie w sobotnich meczach dziesięciu graczy strzeliło po dwa gole.

Serię wygranych do pięciu podwyższyli Penguins. W sobotę pokonali na wyjeździe St. Louis Blues 6:1. Jedną bramkę zdobył dla nich Sidney Crosby i popisał się trzema asystami, podobnie jak Kris Letang.

W klasyfikacji kanadyjskiej na czele znajduje się Nikita Kucerow (Tampa Bay Lightning). Ma 63 punkty, za 18 bramek i 45 asyst. Drugiego Mikko Rantanena wyprzedza o dwa punkty (17+44), a Nathana MacKinnona - obaj Colorado Avalanche o pięć (23+35). Wszyscy rozegrali po 39 spotkań.

Liderem klasyfikacji strzelców jest Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) - 29 goli. Drugą pozycję zajmują Jeff Skinner (Buffalo Sabres) oraz John Tavares (Toronto Maple Leafs) po 26.