Stoch: Pracuję nad detalami. Wszystko idzie w dobrym kierunku

Zimowe

- Dzisiaj oddałem dwa naprawdę dobre skoki. Jestem zadowolony z rezultatu, który uzyskałem. Ciągle pracuję nad detalami i staram się poprawiać elementy, które wymagają ode mnie najwięcej skupienia i konentracji - powiedział po zawodach w Garmisch-Partenkirchen Kamil Stoch.

Stoch zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Pomimo uzyskania identycznego wyniku co zwycięzca zawodów Dawid Kubacki (135,5 metra) zajął niższą lokatę ze względu na otrzymane noty. Drugi był prowadzący po pierwszym konkursie TCS Ryoyu Kobayashi, który poleciał na odległość 140 metrów, ale miał gorsze lądowanie.

 

- Dzisiaj oddałem dwa naprawdę dobre skoki. Jestem zadowolony z rezultatu, który uzyskałem. Ciągle pracuję nad detalami i staram się poprawiać elementy, które wymagają ode mnie najwięcej skupienia i koncentracji. Chcę utrzymać równy wysoki poziom i stopniowo poprawiać swoje wyniki - powiedział skoczek.

 

Zapytany o aktualną formę Kobayashiego stwierdził, że Japończyk znajduję się obecnie w bardzo wysokiej formie i jego dalekie skoki nie wynikają z warunków pogodowych, ani szczęścia, tylko jest to efekt aktualnej dyspozycji.

 

- Nie można umniejszać jego osiągnięć. Szczęście nie ma tutaj nic do rzeczy. Kobayashi jest w bardzo wysokiej formie i udowadnia to cały czas. Ja jednak wolę skupić się na sobie. Chcę czuć satysfakcję z tego jak skaczę - zakończył. 

 

Cała rozmowa z Kamilem Stochem w załączonym materiale wideo.

Łukasz Dubaniewicz, kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie