Johansson zdobywcą nagrody Skok Roku 2018

Norweg Robert Johansson zdobył nagrodę Skok Roku - za największą łączną długość wszystkich prób w zawodach Pucharu Świata w 2018 roku. W 43 skokach narciarskich uzyskał w sumie 6452,5 m. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, który miał wynik gorszy o 100 m.

Norweg startował w każdym z 22 konkursów. Najdalej skoczył w Vikersund – 246 m, a najbliżej w Lahti – 120 m.

Stoch, laureat z 2017 roku, także wystąpił we wszystkich konkursach, ale w Zakopanem tylko w pierwszej serii. Mistrz olimpijski uzyskał łącznie 6352,5 m.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajął Norweg Johann Andre Forfang – 6197,5 m. Podobnie jak Stoch, skoczył 42 razy, gdyż w Bad Tauplitz został zdyskwalifikowany w drugiej serii.

Z Polaków w pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Dawid Kubacki, piąty – 6048,5 m i Piotr Żyła, szósty – 5807 m.