W drugim konkursie w Garmisch-Partenkirchen najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki, który zajął trzecią pozycję. Kamil Stoch sklasyfikowany został na szóstym miejscu. Na pozycji lidera umocnił się natomiast Ryoyu Kobayashi, który zwyciężył również w konkursie w Oberstdorfie.

 

- Wynik nie jest zły, choć z pierwszego skoku nie mogę być zadowolony. Miałem za małą prędkość i już nic nie można było zrobić. Drugi był lepszy, ale i tak mam jeszcze sporo do zrobienia, aby być z siebie całkowicie zadowolonym - mówił po konkursie Stoch.

 

Polscy skoczkowie po zawodach w Garmisch-Partenkirchen postanowili podzielić się swoimi przemyśleniami także w mediach społecznościowych. Stoch opublikował zdjęcie z kciukiem podniesionym do góry i dopiskiem "W ten sposób oceniłbym rozpoczęcie Nowego Roku". Zadowolony z noworocznego skakania był także Jakub Wolny, który zajął szczęśliwe tym razem 13. miejsce.

 

Kolejny konkurs w Innsbrucku odbędzie się 4 stycznia. Środa jest dniem wolnym w harmonogramie Turnieju Czterech Skoczni.