Znamy dokładny termin konferencji Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków

Piłka nożna
Znamy dokładny termin konferencji Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków
fot. Cyfrasport

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków kilka dni temu zapowiedziało zwołanie konferencji prasowej na piątek. Właśnie poznaliśmy szczegóły.

"Zapowiadana na piątek 4 stycznia konferencja prasowa odbędzie się o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej TS Wisła Kraków (Hala główna przy ulicy Reymonta 22, wejście główne)" - można przeczytać w komunikacie.

 

Sytuacja krakowskiego klubu jest bardzo zagmatwana. 22 grudnia Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków przekazało sto procent akcji nowym inwestorom. Większościowy pakiet - 60 procent akcji - przejął zarejestrowany w Luksemburgu fundusz Alelega, którego właścicielem jest Vanna Ly, natomiast pozostałe 40 procent udziałów trafiło do angielskiego funduszu Noble Capital Partner, reprezentowanego przez Matsa Hartlinga. Warunkiem, który miał dopełnić transakcję, było przekazanie poświadczenia przelewu na kwotę 12,2 mln złotych. Termin minął o północy 28 grudnia i nie został dopełniony, co było podstawą unieważnienia umowy. W środę wieczorem zarząd TS Wisła poinformował, że umowa przejęcia piłkarskiej spółki przez Ly i Hartlinga nie została sfinalizowana, co oznacza, że prawnie jedynym akcjonariuszem piłkarskiej spółki jest TS Wisła Kraków.

 

Na dodatek, w czwartek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła zawiesić Wiśle Kraków SA licencję ze względu na niejasną sytuację prawną Klubu oraz w związku z licznymi naruszeniami postanowień Podręcznika Licencyjnego.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze