O Joe Thomassonie zrobiło się głośno po jego niesamowitej trójce, która dała zwycięstwo TBV Startowi nad Polskim Cukrem Toruń. Amerykanin pojawił się w Lublinie w grudniu i z miejsca stał się jednym z najważniejszych graczy zespołu. Trener David Dedek długo szukał następcy rewelacyjnego w ostatnich rozgrywkach Chavaughna Lewisa i wydaje się, że były zawodnik Polpharmy może go skutecznie zastąpić.
 
Zadaniem Anwilu w obecnym sezonie Energa Basket Ligi jest obrona mistrzowskiego tytułu, a jednocześnie walka na drugim “froncie” - czyli w Koszykarskiej Lidze Mistrzów. Początek rozgrywek pokazał, że nie będzie to łatwe, ale ostatnio włocławianie radzą sobie coraz lepiej i wrócili do czołówki tabeli. Ekipa trenera Igora Milicicia z pewnością jest jednym z faworytów rozgrywek w Polsce.
 
W tym spotkaniu z dobrej strony będzie się chciał pokazać James Washington. Amerykanin debiutował w EBL właśnie w drużynie z Włocławka, a teraz już drugi sezon z rzędu jest liderem TBV Startu. Rozgrywający będzie mógł przypomnieć kibicom Anwilu swoje firmowe zagrania. Do tego miasta z sentymentem z pewnością wraca również trener David Dedek, który w przeszłości przez kilka lat był drugim, a przez chwilę nawet pierwszym szkoleniowcem zespołu.
 
Ciekawie zapowiada się rywalizacja pod koszami. Devonte Upson jest bardzo atletyczny, a jego akcje dość często znajdują swoje miejsce w zestawieniach TOP 10 kolejki. Zupełnie innym typem środkowego jest Josip Sobin. Chorwat bazuje na swoim wyszkoleniu technicznym oraz sprycie. Który z nich okaże się lepszy w bezpośrednim starciu?
 
Warto zwrócić uwagę na Kacpra Borowskiego, który rozgrywa indywidualnie najlepszy sezon w swojej karierze. Silny skrzydłowy dostał sporo minut od trenera, poprawił skuteczność we wszystkich rzutach i udowadnia, że nadal się rozwija. Teraz zmierzy się z bardzo doświadczonymi zawodnikami - Nikolą Markoviciem oraz Walerijem Lichodiejem.
 
Anwil ma również świetnych strzelców. Michał Michalak, Jarosław Zyskowski, Chase Simon, a nawet wracający do składu Vladimir Mihailović - wszyscy potrafią zdobywać mnóstwo punktów, również po rzutach z dystansu. Sporo pracy w defensywie będzie czekało więc na Mateusza Dziembę, Marcina Dutkiewicza oraz na wcześniej wspomnianego Joe Thomassona, który ma dobre wyczucie do przechwytów.
 
Transmisja spotkania Anwil Włocławek - TBV Start Lublin w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.