W pierwszym starciu obu ekip policzanki wygrały 3:1, chociaż siatkarki z Legionowa postawiły twarde warunki. To było jednak w pierwszej kolejce tego sezonu, a więc na początku listopada.

 

Od tamtej pory mistrzynie Polski poniosły tylko jedną porażkę - w 8. kolejce przeciwko Budowlanym Łódź 2:3. W pozostałych konfrontacjach Chemik odniósł dziesięć zwycięstw i pewnie prowadzi w rozgrywkach LSK, mając pięć punktów przewagi nad drugim Developres SkyRes Rzeszów oraz ŁKS-em Commercecon Łódź. W ostatnim meczu w starym roku zespół z Polic wygrał u siebie właśnie z ŁKS-em bez straty seta.

 

W tym samym czasie Legionovia musiała uznać wyższość na wyjeździe BKS-owi Bielsko-Biała 1:3. Zawodniczki z Legionowa zakończyły 2018 rok z bilansem pięciu wygranych oraz sześciu porażek. O poprawę swojego dorobku będzie niezmiernie trudno, biorąc pod uwagę klasę sobotniego rywala. Nowy rok niesie za sobą jednak nowe możliwości, toteż przekonamy się czy 5 stycznia dojdzie do sporego kalibru niespodzianki, a nawet sensacji.

 

Transmisja meczu Legionovia Legionowo - Chemik Police o godz. 14:45 w Polsacie Sport.