LSK: ŁKS bez punktów w Bydgoszczy! Ósme zwycięstwo Pałacu

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał 3:1 (26:24, 25:27, 25:23, 25:16) ŁKS Commercecon Łódź w meczu dwunastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne trenera Piotra Mateli zrewanżowały się w ten sposób rywalkom za porażkę 2:3 na inaugurację sezonu.

Na początku spotkania lepiej radziły sobie przyjezdne. Dwukrotnie wychodziły na prowadzenie (3:1, 7:4), by za chwilę pozwalać siatkarkom z Bydgoszczy odrobić straty. Od stanu 8:8 gra łodzianek się zacięła. Gospodynie wykorzystały ten moment, by uzyskać przewagę. Trwało to jednak równie krótko, jak w przypadku siatkarek Michała Maska. Ostatecznie po zaciętej końcówce lepsze okazały się Pałacanki.

W drugiej partii od początku skuteczniejsze były siatkarki ŁKS. Końcowa faza seta po raz kolejny przyniosła ogromne emocje. Jego losy ważyły się do ostatniej chwili. Ekipa z Bydgoszczy miała nawet piłkę setową, lecz nie wykorzystała jej, a to się zemściło i poskutkowało porażką 25:27.

Trzecia odsłona była niezwykle wyrównana. Drużyny co i raz oddawały sobie prowadzenie. Na końcu lepiej wyszły na tym gospodynie i od zwycięstwa w całym meczu dzielił je już tylko set. Dopełnienie formalności nie trwało długo. Bydgoszczanki uporały się z wicemistrzyniami w zaledwie 20 minut.

To ósme zwycięstwo podopiecznych trenera Piotra Mateli w tym sezonie. Z dorobkiem 25 punktów zajmują obecnie czwarte miejsce tuż za ŁKS.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (26:24, 25:27, 25:23, 25:16)

Bydgoszcz: Patrycja Polak-Balmas, Marta Ziółkowska, Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek, Monika Jagła (L) oraz Monika Fedusio

Łódź: Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik, Anita Kwiatkowska, Marta Wójcik, Regiane Bidias, Krystyna Strasz (L) oraz Valerie Nichol, Agata Wawrzyńczyk, Zuzanna Efimienko-Młotkowska

MVP: Patrycja Polak-Balmas