WT w siatkówce plażowej: Kantor i Łosiak kończą przygodę w Hadze

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Kantor i Łosiak kończą przygodę w Hadze
fot. PAP

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odpadli w ćwierćfinale halowego turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Hadze. W meczu o awans do czołowej "czwórki" przegrali z Rosjanami Ilią Leszukowem i Konstantinem Siemienowem 0:2 (18:21, 14:21).

Leszukow i Siemienow po raz drugi w tym turnieju okazali się lepsi od reprezentantów Polski. W fazie grupowej pokonali bowiem Jakuba Szałankiewicza i Macieja Rudola.

 

Kantor i Łosiak wygrali w piątek oba spotkania grupowe, co dało im bezpośredni awans do 1/8 finału. W tej fazie zmagań wygrali w sobotę z Holendrami Jasperem Bouterem i Rubenem Penningą 2:0.

Szałankiewicz i Rudol zakończyli udział w imprezie na barażu o "16".

Po fazie grupowej odpadły Aleksandra Wachowicz i wracająca do międzynarodowej rywalizacji po dwuletniej przerwie Monika Brzostek. Kwalifikacji nie przeszli Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska oraz Mariusz Prudel i Miłosz Kruk.

Do Holandii nie pojechała druga z czołowych par krajowych - Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Sztab szkoleniowy męskiej kadry Polski podjął taką decyzję z uwagi na uraz kolana drugiego z zawodników.

Zmagania w Hadze to pierwszy tegoroczny turniej WT i potrwają do niedzieli. W pięciostopniowej skali (im większa liczba gwiazdek, tym wyższa ranga) stosowanej przez FIVB, ma on cztery gwiazdki.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze