Kulisy Gali Mistrzów Sportu (WIDEO)

Inne

W sobotę odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych każdego roku w Polsce. Na Gali Mistrzów Sportu wyłoniono zwycięzcę 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na sportowca roku 2018. Tym razem triumfował Bartosz Kurek, który wyprzedził Kamila Stocha. Co działo się wokół gali? Zapraszamy za kulisy!

Zwycięstwo i wzruszające słowa Kurka, show Vitala Heynena, wspomnienie Ireny Szewińskiej, wyjątkowe nagrody dla wyjątkowych postaci oraz mnóstwo znanych twarzy polskiego sportu i showbiznesu w wyjątkowych kreacjach.

To wszystko uchwyciły telewizyjne kamery, które doskonale zrelacjonowały nam wydarzenia podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu w Warszawie. Co jednak mogło im umknąć? Przedstawiamy kulisy Gali Mistrzów Sportu, w której pokazaliśmy, jak organizatorzy przygotowywali to wyjątkowe wydarzenie, jak przyznanie nagród wyglądało z poziomu parkietu oraz jak sportowcy bawili się na balu po zakończeniu części oficjalnej.

W materiale można obejrzeć wypowiedzi między innymi Maryli Rodowicz oraz Władysława Kozakiewicza, historię legendarnej jajecznicy, a swoją wiktorię postarał się skomentować Bartosz Kurek ze swoją narzeczoną, Anną Grejman.

 

– Dziękuję bardzo państwu. Gdy wchodziłem tu na salę, Mateusz Borek zapytał mnie, czy mam przygotowaną jakąś przemowę. Wolałem to zrobić inaczej. Pomyślałem czym dla mnie jest ten czempion, co on dla mnie znaczy. Byłbym naiwniakiem i głupcem, gdybym pomyślał, że jest to moja nagroda, moje indywidualne wyróżnienie – powiedział enigmatycznie Kurek zaraz po odebraniu nagrody. - Kamil, jesteś bogiem, a ja tu tylko na chwilę wskoczyłem - dodał.

 

W czołowej dziesiątce znalazło się aż czterech przedstawicieli lekkoatletyki: Justyna Święty-Ersetic, Adam Kszczot, Anita Włodarczyk oraz Michał Haratyk. Znaleźli się w niej również żużlowiec Bartosz Zmarzlik, narciarz ekstremalny Andrzej Bargiel oraz piłkarz Robert Lewandowski.

 

Kolegium redakcyjne Przeglądu Sportowego przyznało także dodatkowe nagrody, m.in. dla Drużyny Roku, którą zostali mistrzowie świata - reprezentacja Polski siatkarzy oraz Trenera Roku - tu wyróżnieniem podzielili się szkoleniowiec siatkarzy Vital Heynen i opiekun polskich skoczków narciarskich Stefan Horngacher.


Kulisy Gali Mistrzów Sportu w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie